Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért lehet az, hogy a kazán...

Miért lehet az, hogy a kazán bekapcsol, ha felveszem a fűtést, de nem melegszik a lakás? Néha egy-egy percre felforrósodik a radiátor, de kb 21 foknál feljebb nem megy, még ha 25-re veszem, akkor se.

Figyelt kérdés
2015. jan. 10. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán kevés a víz hőfoka.
2015. jan. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Termosztatikus elzárószelep nincs a termosztátos helyiségben?
2015. jan. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Maximálisan ki van nyitva az összes, eddig melegített is, a napokban jött ez elő, hogy 21 foknál fentebb nem nagyon megy a hőmérséklet, a kazán dolgozik, de nem igazán érezhető, és a radiátor se forrósodik fel mindig. Próbáltuk, hogy ha ,ás helységben elzárjuk a radiátorokat, hátha akkor majd a másik melegebb lesz, de semmi..
2015. jan. 10. 13:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is arra gyanakszom amit az egyes írt.Hány fokos a víz,amire azt mondod hogy forró? A kéznek már az 50 is az .

tedd 70 re akkor majd jobban fűtenek a radiátorok.Hiába teszed 25 re,amennyit melegitenek a radiátorok,akkor elhülés is van .Felforrósodik a víz ugy ahogy ,aztán a kazán

vízhőmérséklet érzékelője jelzi,ne tovább .A kazánban ez forró viz 3-4 percen belül vissza is hűl,de azért nem annyira hogy azonnal induljon is kazán fűtése .

Ez igy dolgozik ebben az esetben .

2015. jan. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
egy ikerházról van szó, ahol közös a fűtés egy kazánról megy. A napokban még fűtött rendesen, nem tudom hány fokos a víz, de akkor majd megnézem. Lehet, hogy a víz "kihűl", vagy esetleg valaki lentebb vette a víz hőfokát azért van ez a hűlés és kevésbé fűtés?
2015. jan. 10. 14:40
 6/8 anonim ***** válasza:

A kazánon kell megnézni hány fokos a víz,amikor kikapcsol .

Minden írányba innét megy .Lehet hogy szomszéd spórol

2015. jan. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Túl forró vízzel az a probléma, hogy ha eléri mondjuk a beállított 22 fokot a lakás hőmérséklete, akkor a fűtés ugyan lekapcsol, de a radiátorban lévő forró víz még tovább fűti a szobát, és eszetlen forróság lesz. Ezért szokták lejjebb venni a vízhőfokot.

Viszont mikor nagyon hideg van kint, akkor a kevésbé forró víz nem tudja kellően felmelegíteni a lakást, mint jelen esetben is.

Én mondjuk nem szoktam felvenni soha, hanem olyankor megpakolom a fatüzelésű kazánomat...

2015. jan. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Beszélj a szomszéddal lehet hogy ő mahinált meg valamit.
2015. jan. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!