Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért mondogatják sokan hogy...

Miért mondogatják sokan hogy olcsó gázzal fűteni amikor rokon gázszámlája majdnem 80 ezerre rakétázott fel 28 ezerről?

Figyelt kérdés

Átalány, havonta. Tehát mivel lényegében csak a kazán megy gázról, ez a mennyiség télen megy el.

Havi 160 ezer.

Itt most 40 körül terítik a smekkerek a tüzifát, erdei köbméter. Na még abból is kijön 4 köbméter havonta..ennek havonta a fele se kell, még januárban se.


Ha itt gázzal nyomnám most 150 is lenne a havi átalány. 2 hónap alatt többet fizetnék rá mint az éves tüzifára.


Még a mostani tüzifaárakkal is 3 hónap alatt kifizetném a tüzelő árát....ez lenne az olcsó gáz?


2022. nov. 29. 06:20
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Aki belefèr a limitbe gáznál,annak olcsóbb jóval mintha fával fűtene
2022. nov. 29. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Aha, csak hogy férsz bele? Az a mennyiség semmi. Főleg vidéken, ahol nincs szigetelve a legtöbb ház.
2022. nov. 29. 06:38
 3/31 mindentudó99 ***** válasza:
93%
Erről van szó van aki belefér van aki nem. Aki nem az összekombinálja az olcsóbb vával mint én. Tisztán fával se olcsó. Pláne hogy a többség nem tudja magának feldolgozni. Én havi 15000 ét fizetek gázra. Ez a kedvezményes szint havonta télen nyáron. Plusz 5 m3 hatósági áras fa.
2022. nov. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
93%
Én pl megoldom ,hogy beleférjek,2 hetet fűtök gázzal,vagy amig tart a keretem és a többi napokon fafűtés cserépkályhával.
2022. nov. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
89%
4es vagyok Muszáj igy megoldani.A fa is drága,felénk 50ezer hasogatva,és vizes fa.Amit nyáron sikerült vennem az sem túl száraz még.
2022. nov. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, hülye vagy, vagy troll? Nyilván a rezsinövelt gázárak előtti árra mondták, hogy olcsóbb, mint fával fűteni. Illetve kisebb házak, lakások(vagy jó szigetelés) esetén azért még most is bele lehet férni a kedvezményes keretbe.

Nekünk a 160 m^2-es 20+ éves házunk gázzal fűtése eddig olcsóbb volt, mint egy Győri panel lakás távfűtése. De sok régebben fával fűtő ismerős is abba hagyta a fával tüzelést az elmúlt 10 évben, mert nem érte meg. Most persze visszaálltak, legalábbis részben.

2022. nov. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
39%

Hogy konkrét legyek... Novemberi hónapra a tavalyi fogyasztás alapján (tavaly is ilyen enyhe volt a november) kerekítve 100.000 Ft lenne a gázszámlánk idén. Ebben a hónapban tisztán fával fűtöttem, kályhakész(!) fából kb. 3 mázsa fogyott el, ennek ára pedig 13.800 Ft. Ház az általad említett "vidéki, átlagos", azaz szigeteletlen, B30, tetőtér beépítve, 85+90m2. Ez alapján én nem mondanám drágának még a kályhakész fát sem! A hatósági áras fával nem éltem. Kimentem az erdőre, megnéztem mit hordanak ki, nekem arra nincs szükségem (legalábbis most biztos, hogy nem), pláne nem 30 ezerért, mert az kb. semmit nem ér!

Ha előbb tudom, hogy ez lesz, akkor már nyár elején bevásároltam volna fából. Ha így marad a helyzet, akkor fordul a kocka, mert eddig a nyár volt anyagilag könnyű, ezután tulajdonképpen a tél lesz az, mert nyáron kell fát vásárolni.

2022. nov. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
83%
Igen ,leghamarabb tavasz elején kellene megvenni a téli tüzelőt. De most sokan nem tudták még akkor,hogy fával kénytelenek fűteni. Igy marad a drága,vizes fa,ha sikerül azt is szerezni nagy nehezen.
2022. nov. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Aki belefér a limitbe, nyilván annak olcsó.


110 nm-es újépítésű házunk van, átalányban havi 10 ezerre jön ki a gázfűtésünk, és a melegvíz is erről megy.


Nem hiszem, hogy nekünk lenne ennél olcsóbb megoldás.

2022. nov. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
92%

A rokon szeteljen fel klímákat!

Ősszel és tavasszal azzal kell fűteni, utána mehet a gáz.

2022. nov. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!