Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért hideg a szoba, ill. a...

Miért hideg a szoba, ill. a visszatérő ág?

Figyelt kérdés

Kétszintes lakás. A felső szinten az egyik szobába utólag lett padlófűtés kiépítve. A földszinten van a kazán és egy elosztó, ill. felmegy egy cső az emeletre, ahol szintén van egy elosztó.

Eddig nem volt vele gond.


Az utólagos kiépítés miatt a csövek felmennek a mennyezetig, végig a folyosón, majd be a szobába, és onnan le a padlófűtésre. A felszálló vezetékek legmagasabb pontján 1-1 automata légtelenítő van.

A felmenő ág végig forró, a visszatérő viszont hideg.


Arra gondolok, hogy talán kevés a nyomás a rendszerben 1,3 Bár.



2022. dec. 12. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán levegős a rendszer.
2022. dec. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az automata légtelenítőknek nemm kéne megszültetnie?

A felmenő ág végig forró.

2022. dec. 12. 11:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Valamelyik szelep el van zárva.
2022. dec. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Közben megnéztem a felső elosztón lévő nyomás mérőt, nullát mutat, ill. megkocogotattam az földszintit, leesett 0,6 bárra.

Fel kellene töltenem. Lehet, hogy ez a baj. Ehhez most rendeltem mosógép befolyó csövet.

Kérdezem, hogy az elosztón levő csapok fordítva működnek, tehát az óramutató járásával ellentétesen zárnak? Látszólag igen.

2022. dec. 12. 15:14
 5/5 A kérdező kommentje:

Feltöltöttem 1 bárra.

Elég sötét helyen vannak a műszerek, korábban elnéztem jóval kevesebbet mutatott.

Most rendben működik.

2022. dec. 27. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!