Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy tudom megállapítani,...

Hogy tudom megállapítani, hogy mi veri le a Fi relét? Végső megoldásként ki lehet iktatni?

Figyelt kérdés
Szeptemberben és most is valami leverte a Fi relét és ilyenkor sajnos le kell menni mert megszűnik a házzal minden összeköttetés, fűtés stb. mivel nem lakunk életvitel szerűen ott, de sűrűn járunk és nem szeretném ha elfagyna, hűtő leolvadna stb.

2022. dec. 12. 19:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez valami nyaraló? Akkor baszódik le amikor ott vagytok vagy mikor kimentek már úgy van?
2022. dec. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

amikor nem vagyunk ott. idén szeptemberben kezdte, most verte le másodszor

Nem tudom mikor, egyszer csak megszakad a kapcsolat mindennel és amikor odamegyek a Fi relé van csak lent.

2022. dec. 12. 19:50
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerintem nem venném ki hanem vagy kicserélném vagy húz ki mindent ami felesleges keress összefüggéseket pl akkor csapódik le, ha esik vagy ha valami bizonyos dolog történik. Az azért csapódik le mert valami nem biztonságosan működik. Esetleg nem lopja valaki az áramot míg nem vagytok ott kinti konnektor vagy hasonló?
2022. dec. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Szeptember óta mókolsz valamivel, amit távolról irányítasz, kapcsolgatsz?
2022. dec. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
lopni nem lopja senki, kamera van látom ha mozgás van. Csak a szokásos, kamera, riasztó, fűtés. A villanyszerelő azt mondja, vizes dolgoknál szokott előfordulni. Van egy kisház ahol van konnektor és elég hülyén van a szürke bekötődoboz kialakítva, a talaj közelében. mindig le esik a teteje és ott ki szokott folyni a víz, a szivattyúból. de ez megtörtént korábban is és eddig sosem vágta le.
2022. dec. 12. 20:40
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha van elosztótábla, és vannak áramkörök, és van egy kis hely (1 modulnyi) az elosztótáblán, akkor szépen lassan cserélgesd ki a kismegszakítókat egy kombináltra, és így egy idő után kiderül, melyik hozza be, azt meg igen alaposan meg kell nézni.
2022. dec. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Pl beázik a kamera. Vagy bármi.

Nálunk egy elosztóban állt a víz…

2022. dec. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy eddig nem vágta le annál a doboznál, most levághatja.
2022. dec. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsold le azokat a kismegszakítókat(remélhetőleg több áramkör van), ami nem szükségszerű. Első lépésnek jó volna. Vagy ezek közt lesz vagy nem. De többet tudsz.
2022. dec. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

van elosztó tábla egy kétszintes doboz és igen minden körnek van kismegszakítója, de a kismegszakítókat nem dobja le csak a Fi relét.

6. nem biztos hogy értem, a kis megszakítókat ki lehet venni? Hogyan, simán kihúzom? és mi az, hogy kombináltra és ha ki is cserélgetem honnan fogom megtudni, hogy hol vágja le a Fi relét, ha a megszakítót nem dobja le?

3. "húzz ki mindent ami felesleges". Azért nehéz mert amikor ott vagyok, sosem vágja le, eljövök, jó és egyszer csak levágja. Most is szeptember óta jó volt minden, dolgoztak is a kertben, be tudott menni az ürge a kapun, mert kapott távirányítót. 9-én napközben még jó volt minden, este 9 és 10 között vágta le a Fi relét valami. 1 hely van amit nem használok, de az le is van kapcsolva állandóan.

Nem tudom lekapcsolva hagyni őket hónapokig mert kellenek. Kell a fűtés, konnektor stb. a Kisházban is van wifi a kinti kamerának, egy van talán amit nem használok csak alkalmanként és amit még le lehet kapcsolni az a mosogatógép egyébként mindent kihúzunk ami nem kell. Meg hiába is kapcsolom le mert lehet hogy lekapcsolok valamiket egy hónapig vagy akár kettőig és nem fogja levágni. Vagy mi van ha pont azt kapcsolom le ami levágja? Közben elég sok eső volt, szóval gyanítom, hogy a kinti kisház a hibás. De mit lehet csinálni, mert víz nincs a dobozban ahogy valaki írta.


Egyébként ez a Fi relé mikor vág le, ha valami összeért zárlat van?

2022. dec. 13. 07:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!