Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy tudom megállapítani,...

Hogy tudom megállapítani, hogy mi veri le a Fi relét? Végső megoldásként ki lehet iktatni?

Figyelt kérdés
Szeptemberben és most is valami leverte a Fi relét és ilyenkor sajnos le kell menni mert megszűnik a házzal minden összeköttetés, fűtés stb. mivel nem lakunk életvitel szerűen ott, de sűrűn járunk és nem szeretném ha elfagyna, hűtő leolvadna stb.

2022. dec. 12. 19:37
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
7 amint említettem van egy bekötődoboz a szivattyú közelében aminek leesik a teteje. Nem tűnt vizesnek, de a pára is okozhat ilyet, vagy a deresedés? Le fogom ragasztani szilikonnal, esetleg előtt cseréljem ki a vezeték összekötőket, vagy csak simán ragasszam le?
2022. dec. 13. 09:02
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

FI akkor megy le, ha szivárgó áram van a védővezetőn vagy föld felé. Illetve vannak egyèb hálózati anomáliák, ami téves leoldást adhat.


A kismegszakítókat azert kapcsold le, mert azokkal a nem szükséges fogyasztókat kiiktatod. Így ha többet nem old le azokbanaz áramköröknél van bibi amit lekapcsoltál.

Ha továbbra is lemegy akkor a még működő áramkörök közt lesz hiba. Érthető?

Azt a vacak dobozt feszmentes állapotba töröld ki, ne legyen párás, vizes, utána zárd le. Ha a kötőelemek vizesek, érdemes lenne kicserélni.

2022. dec. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a legtöbb kismegszakító sínre pattinthatós, ergo egyszerűen le is vehető a sínről (megnézed, megérted)

Egy konbinált kismegszakító + FI-relé készüléket kéne venned (hát ezt a beruházást meg kell tenned, ha előre akarsz jutni), aztán azt berakod az egyik kismegszakító helyett. Ha levágja az eddigi fi-relét, de ezt nem, akkor visszacseréled kismegszakítóra, és a következő helyébe rakod a kombináltat. Aztán, amikor a kombináltat is leveri, na, akkor tudod, hogy abban az áramkörben van a gebasz. Azt akkor igen alaposan át kell nézned, mindennek a hátuljába belenézni, satöbbi.

2022. dec. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

kicsit bonyi, már olyan szempontból, hogy nem igazán tudom kikapcsolni mert fűtés kell, konnektor kell konyha miatt, a többi konnektro szintén mert egyben van a kinti konnektorral és arról megy télen a vízóra fagymentesítés. Egyedül a kisházat tudnám most lekapcsolni, mert bár ott van egy kamera wifivel de nem annyira fontos és ott van a doboz ami folyton leesik.


de köszi. Egy villanyszerelő azt javasolta, hogy cseréljem le a fi relét, Legrandra és hogy a leesett doboz nem okozhatja mert abból folyina kellene a víznek ahhoz, hogy ilyet csináljon

2022. dec. 13. 17:08
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Elég oda a magas pára, és kicsapódás. Vill szer.
2022. dec. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

"nem igazán tudom kikapcsolni mert fűtés kell"

Én nem írtam arról, hogy (tartósan) le kéne kapcsolnod, arról írtam, hogy át kéne cserélned egy kombináltra, majd vissza. Amíg cseréled, addig nyilván nem lesz villany.

2022. dec. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
16# másik kerdésre írta, ha olvasol vissza is.
2022. dec. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Hosszabb időre nem tudom lekapcsolni, nem amíg cserélgetem. de ha rövid időre kapcsolom le míg cserélgetem a kismegszakítókat addig meg nem fog előjönni a hiba nagy valószínűséggel, mert eddig ugye szeptemberben volt ilyen először aztán meg most decemberben.
2022. dec. 13. 22:31
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

"16# másik kerdésre írta, ha olvasol vissza is."

Dehogy, hát látod itt az előttem levőből, hogy egyáltalán nem érti, miről van szó.


Kérdező, vegyél már erőt magadon, nem lehetsz ilyen sötét... Leírom még egyszer, aztán, ha ezt sem érted, akkor szárnyaidra bocsátalak.


Veszel egy kombinált kismegszakító-FI-relé készüléket.

Kicseréled balról az első kismegszakítót erre.

Amikor legközelebb lemegy az eddigi FI-relé (akár 2 hét múlva, akár 6 hónap múlva), de ez a kombinált nem kapcsolódik ki, akkor visszacseréled az első helyén levő kombinált készüléket az eredetire kismegszakítóra, és balról a második kismegszakítót cseréled ki a kombináltra, majd megint hazamész. Amikor legközelebb kikapcsolódik az eredeti FI-relé(akár 4 nap, akár 5 év múlva), de a kombinált nem, akkor visszacseréled a kombináltat a mostani, balról a második helyen levő eredeti kismegszakítóra. Azután a balról a harmadik kismegszakítót kicseréled a kombináltra. Írjam le tizenötször, vagy már érted? Amikor egyszercsak a kombinált és az eredeti FI-relé is kikapcsolódik, akkor azt az ágat kell alaposan megvizsgálni.

2022. dec. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

19. de igen értem, ezek szerint te nem érted hogy mi a bajom. Azt, hogy hosszabb időre nem tudom lekapcsolni azt másik válaszolónak írtam, ahogy Te is írtad. Ezért nem tiszta, hogy miért gondolod, hogy nem értem? A bajom az, hogy nem akarok évekig biztosítékot cserélgetni mert van vagy 20 és ha három havonta levágja akkor 6 év mire a végére jutok. Akkor inkább kiiktatom a fi relét illetve teszek egy próbát, hogy kicserélem mert lehet az szart be. Itthon sincs fi relé és jól el vagyok. Mint látod nagyon írogatni sincs időm. A másik, hogy nincs hely dupla biztosítéknak.

Inkább azt mondd meg, hogy milyen fi relét tegyek ami kevésbé érzékeny, mert most ezt hallottam hogy lehet kevésbé érzékenyt tenni. Most AC tipus van 30mA és 25A. Tegyek A tipusút és 40A-t vagy 100mA bár azt hallottam, hogy 100mA azt nem lehet, de leszarom, csak ne vágja le és ha még meg is marad a fi relé az még jobb. Miért van 100mA ha nem lehet lakosságnak felrakni. Ipari területen meghalhat bárki, csak otthon nem?

2023. febr. 12. 18:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!