Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért folyik a bojleren...

Miért folyik a bojleren biztonsági szelep?

Figyelt kérdés
Azt hittem, hogy elromlott a biztonsági szelep a bojleren, ezért szaküzletben vettem egy újat és kicseréltem a régit. Egy ideig(egy pár órát) nem történt semmi, aztán újra el kezdett folyni az új szelepen is a víz.Mi lehet az oka?

#bojler #biztonsági szelep #folyik a biztonsági szelepen a víz #bojler víz
2022. dec. 13. 07:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Nagy a nyomás.
2022. dec. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
mert melegszik a víz
2022. dec. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Ahogy írták melegszik a víz,nő a nyomás.Ezért van,teszi a dolgát .

Nem a biztonsági romlott el.

2022. dec. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

ez itt Újbudán sok ember életét keseríti meg... Ugyanis hat bár hálózati nyomásnál csak akkor csöpög, ha fűt a bojler... De itt hét-nyolc bar az üzemi hálózati nyomás, ami elvileg tilos lenne..nekem is állandóan folyt a biztonsági szelep(nem is csöpögött) Aztán kérésemre a vízmű leszabályozta a bejövőt 4 bar-ra, azóta béke van, nem csöpög.

Mérj hálózati nyomást. Ha hat alatt van akkor csak tágul, ha hat felett, kérj helyi nyomáscsökkentést.

2022. dec. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Az a dolga, hogy folyik amikor melegít a bojler.
2022. dec. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Van beépített nyomáscsökkentő, levetem 3,5-re. Sajnos nem csöpög, hanem rendesen folyik. Néha rettenetesen sípol, pedig már elvileg légtelenítve is van.
2022. dec. 13. 09:01
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Ha fűt a kazán,melegszik a víz ergo és növekszik a térfogata. Ha nem tud tágulni sehova a víz akkor szó szerint szétreped a boiler.

Ezért van rajta 1 biztonsági szelep,melyen el tud távozni a fölös víz térfogat. Ez normális jelenség minden boilernél

Be kell vezetni a csatornába.

2022. dec. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
fűt a kazán,.. :))) bocsi ...fűt a boiler
2022. dec. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 nemaRendőrség ***** válasza:
72%

Hány fokra van állítva?

50 fok már bőven elég lehet, és olyankor nem szokott nagyon csöpögni sem

2022. dec. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Már két éve használjuk, eddig nem ömlött így belőle a víz!

Megnézem a hőfokot.

Amúgy a biztonsági szelep lehet vízszintes állásban szerelve, vagy függőleges irányban kell álljon?

2022. dec. 13. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!