Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Befagyhat a fűtéscsövekbe a...

Befagyhat a fűtéscsövekbe a víz, ha lemegy mínuszba a kinti hőmérséklet?

Figyelt kérdés
28 éve épült 2 szintes családi házról van szó, alul és a tetőtérben is padlófűtés üzemel gáz-cirkóval. Nem lakik ott jelenleg senki, fölöslegesen nem fűteném ilyen gázárak mellett. Van kb 10 fok a házban, 9-re állítottam a termosztátot. Viszont ha mondjuk egy éjjel lemegy a kinti hőmérséklet mondjuk -5 -10 fokra, a házban meg van még 10, akkor nem indul el a fűtés. Ilyen esetben belefagyhat a rendszerbe? És ha netán igen, és lemegy a házban is a hőmérséklet 9 fok alá és elindulna a fűtés, akkor milyen következménye lehet?
2022. dec. 17. 13:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Akkor tud szétfagyni a fűtési rendszer, ha a csövek, fűtőtestek körül tartósan 0 fok alatt alakul a helyiség hőmérséklete. Ha hosszú ideig nem lakott az ingatlan, érdemes télire leüríteni, bár ha acélcsövek vannak, az így belülről jobban rozsdásodik olyankor. Vagy fagyálló folyadékkal is fel lehet tölteni a rendszert, egyszer kell csak beruházni.
2022. dec. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Fagyálló folyadék a megoldás ahogy az 1 írja.
2022. dec. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy van-e benne. De a kérdés arra vonatkozik, hogy ha nem fagyállóval van feltöltve, akkor mi a helyzet? Én nem tudom megcsinálni, fűtésszerelőt meg nem találni, aki bevállalná még idén.
2022. dec. 17. 14:49
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, ha a házban 10fok van, hogy fagynának el a csövek?
2022. dec. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4! Pont ez a kérdés, hogy lehetséges-e. A fűtés csőrendszer nemcsak a házban van, hanem mondjuk a pincében is, ahol már viszont nincs annyi, és ha a külső hőmérséklet lemegy mínuszba, akkor megfagyhat-e benne a víz, ha nem kering?
2022. dec. 17. 16:50
 6/13 mindentudó99 ***** válasza:
Ha szuterénben van a kazán akkor ott nyilván meg tud fagyni benne a víz ha kinn is kemény hideg van. Ha meg elindul közben az nem szerencsés
2022. dec. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mennyire kemény, és milyen hosszú ideig? Mennyire érdemes állítani a házban a termosztátot, hogy ez ne következzen be?
2022. dec. 17. 17:12
 8/13 anonim ***** válasza:

10 fokra állítva nem fog elfagyni.

Fűtés nélkül is tartós hideg kéne az elfagyáshoz, egy éjszaka túl rövid idő.

2022. dec. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A meleg ugye felfelé száll. Azaz a fenti szinten lévő padlófűtés csöve nem fog befagyni.

A szuterén már más tészta.

2022. dec. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A fagyálló drága megoldás .Ha 5 fok belső hőmérsékletnél indul a fűtés,már akkor sem áll fent a fagyás. .A pincékben meg mindig magasabb a hőmérséklet.

Tartós kemény hidegnek kell lenni,hogy itt valami is meg fagyjon .

Persze a napi ellenőrzésnek meg kell lenni.

2022. dec. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!