Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van valami rendelet, hogy...

Hosszúhajú kérdése:

Van valami rendelet, hogy télen milyen ( hány fok ) lesz a távfűtéses és házközponti fűtéses lakások fűtése?

Figyelt kérdés
társasházban lakom ( 20 lakás ) , nálunk házközponti a fűtés, de gondolom hasonló lesz, mint a távfűtéses, nyilván mi se leszünk kivételek. mire lehet számítani a lakott, központi fűtéses lakóingatlanokban, illetve a házközponti fűtésesekben? hány fok?

2022. szept. 25. 01:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hogy van nálatok az elszámolás? Mindenki egyformán fizet, vagy van valami mérő?
2022. szept. 25. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt nem fogják szabályozni,hiszen nem állami pénzből finanszírozódik. Aki többet fogyaszt az többet fog fizetni.


Biztos vagyok benne hogy távfűtés ára is emelkedni fog,persze nem akkora mértékben mint a gázzal fűtök esetén. További 20-50% emelkedést saccolok,melyet ilyen-amolyan indokokkal fognak magyarázni. Tehát akinek eddig 15eft volt a téli fűtése a kis panel lakásában,az számolhat 21-26Eft-al. A távfűtés hő forrása is gáz,és elég valószínű az díj emelkedése.

2022. szept. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

a pénz most nem érdekel ( ha kell felveszek kölcsönt, de kikészít a hideg ) az érdekel milyen meleg lesz.

nincs egyéni mérőóra, annyi a meleg amennyi jön.

2022. szept. 25. 15:43
 4/13 anonim ***** válasza:
Jól értem, gázzal fűt a társasház, központi gázkazánnal? Ebben az esetben - mivel még nincs lakásonként hőmennyiségmérő, valamilyen más - társasházban elfogadott kalkuláció szerint van szétosztva a gázszámla értéke. Ez egy dolog. Az egy másik dolog, hogy mivel a társasház magánszemélyekből áll, mindenki maga dönti el, mennyire fűt, nincs rá szabályozás. A távfűtésnél - amikor hőerőműből jön a fűtővíz, úgy tudom 20 C fokot kell biztosítani. Magántulajdonosok ingatlanában nem lesz hőfok maximalizálás. Egyszerűen nem lehet ellenőrizni. Egyébként a kötelező Uniós 15 %-os előírt energiamegtakarítás a lényeg: Az állam a lakosok hőmérsékletén nem akar takarékoskodni. Az iparban, a gazdaságon sem akar, mert az gyárbezárást, munkanélküliséget jelent (lásd embargós szénhiány, leáll a diósgyőri kohó). Az állam egyedül saját magán, azaz a közhivatalokon, közintézményeket tudja megtakarítani az uniós 15%-ot.
2022. szept. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

ahaaaaaa értem! akkor lakásokra nincs vonatkozás.

igen társasház házközponti fűtés, csak az adott 20 lakásra,és nincs mérőóra felszerelve a lakásokba.

köszönöm! akkor nem kell aggódnom, féltem hogy majd jól visszaveszik a hőmérsékletet és "megfagyok" :)

1. és 2. nektek is köszönöm a hozzászólást!

2022. szept. 26. 00:13
 6/13 anonim ***** válasza:
#5 Kérdés,hogy tavaly mennyi gázt használtatok lakásonként? Mert gondolom valaki csak kiszámolja,hogy most mennyi jár és ha átlépitek a "fejadagot" akkor az felett senki nem akarja a többszörös gázárat fizetni. Ilyenkor pedig a többség akarata dönt.
2022. szept. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szerintem nálunk a többség akarja most volt aláírás gyűjtés hogy legyen fűtés, szóval van igény melegre. Gondolod szólnak majd hogy hahó aki melegebbet akar annak mondjuk hogy itt volt a határ.?
2022. szept. 26. 06:33
 8/13 anonim ***** válasza:
Azért szerintem nem így megy,hogy mondjuk január közepéig fütötök,aztán elfogy a ház kedvezményes gázadagja, és lekapcsoljáttok 🙂. Meg lakásokra sem lehet korlátozni, mert gondolom terület alapján fizettek, mindegy,hogy ki hány fokra tekeri a radiátort. Ha a tavalyi fogyasztás alapján belefértetek akkor nem kell változtatni, de ha nem, akkor muszáj lesz mindenkinek kicsit visszavenni.
2022. szept. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
nincs a lakásokban állító, mindenki abba a melegbe él ami jön, nem tudjuk állítani.
2022. szept. 26. 17:21
 10/13 anonim ***** válasza:
A radiátorokon csak van állítási lehetőség?
2022. szept. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!