Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan távolítsam el a tapétár...

Hogyan távolítsam el a tapétáról a penészfoltokat?

Figyelt kérdés
3 éve kicseréltettük a családi házunk (kb. 40-50 éves tipikus sátortetős ház) összes nyílászáróját. Azóta az egyik szobában az északi falon telente megjelennek a tapétán szürke kis foltok. Eddig egyszerűen néha letörölgettem őket, de többen is mondták, hogy nem szabad. Akkor hogyan szabadulhatnék meg a penésztől? A falon hagyományos papír tapéta van, ezért a különböző folyékony penészölők kizárva. Ha nincs semmi mód rá, akkor ha egyszer sikerül összegyűjtenem a ház teljes hőszigetelésére elegendő összeget, akkor az megoldja ezt a problémát? A válaszokat előre is köszönöm!
2010. okt. 1. 22:46
 1/6 anonim válasza:
BAUMX:HANNO penész ölő 5.perc alatt hat folt nélkül szárad.
2010. okt. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
BAUMAX
2010. okt. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm választ! Utánanéztem a neten ,de sajnos nem használhatom, mert a tapéta halvány sárga színű és a leírás szerint a terméknek színelszívó hatása van. Egyéb módszer vagy ötlet?
2010. okt. 1. 23:04
 4/6 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy a penészedés okát találd meg és szüntesd meg.

Ezen kívül esetleg megpróbálkozhatnál azzal, hogy leszeded a tapétát és évente kimeszelsz, a kritikus sarokban akár többször is. A mész megöli a gombákat.

2010. okt. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ismét a Hanno rá van írva, de nem szívja ki a színeket, nekem két szobában is penészesedés volt, egy kék és egy sárga tapétára fújtam, a penész eltűnt, a színek maradtak:)
2010. okt. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


20:27! Holnap megyek és veszek egy flakonnal és kipróbálom. Amúgy milyen szaga van? Azért kérdezem, mert pont a hálószobáról van szó és érdekelne, hogy mire készüljünk fel (nappaliban alvás).

2010. okt. 4. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!