Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Cirkó kazán így veszélyes?

Cirkó kazán így veszélyes?

Figyelt kérdés

Kb. 15 éves Vaillant cirkónk van az albérletben, 5-6 bekapcsolasbol legalább egyszer olyan hangosan lobban be, hogy beleremeg a készülék és meg a fal is szinte.

Volt éves ellenőrzés, egy hónapja pont ezt a problémát tapasztaltuk, akkor hívtunk szerelőt, azt mondta,

hogy az elektrodak kormosak, kitisztította, minden más tökéletes volt elmondása szerint, a kazán jó állapotban van, nem látszik h ennyi idős.

Most megint nagyon hangosan lobban be. Fogok szerelőt hívni, azt aki ellenőrizni szokta, csak most itt az új év, de addig is: ez veszélyes, hogy ilyen hangosan és erősen lobban be?



2022. dec. 30. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ami biztos,valami nem okésan működik.Ezt a szerelőnek kell kideriteni.

Lehet oka,késik a gyújtó szikra.Több gáz áramlik be a megengedettnél.

Hogy ezek a hibák mitől lehetnek,neki kell megkeresni.

Külsőleg nem szokott a kazánkora látszódni.

Ha albérletben vagytok,a kazán javíttatása a tulaj doga .

Ehhez nem kell szerződés sem.Ezt nem lehet halogatni .

2022. dec. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Esetleg kicsi a gyújtó láng nem ér bele eléggé a tűztérbe így csak akkor lobbant be mikor a szükségesnél már jóval több gázt engedett ki
2022. dec. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A gázkazánok begyújtásának sorrendje .

A kazánban elindul a ventilátor,kiszellőzteti az égő teret.

Elindul a szikráztatás,majd hamarosan a gáz is áramlik be .

Ha az érzékelő nem lát,érzékél lángot,a kazán kikapcsol.

Jó esetben kiírja ,lángszakadás .

2022. dec. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm, ennyit én is tudok, a főbérlővel sem lesz gond, de leghamarabb január 2-3. környékén tud szerelő jönni, biztosan kideríti mi a gond, igazából a kérdés az, hogy addig a pár napig veszélyes -e, hogy ilyen hangosan lobban be.
2022. dec. 30. 19:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálam is hasonlóan gyújtbe, de azért nem remeg bele semmi. Az égősorból csak a középső gyulladbe, ahol a szikráztató van, rá kB. 5 másodperc múlva lobban be a többi, így elég jó nagy hangja van. Nekem is szerelőt kellene hívni, csak mindig hallgatom. Az égösort kiszedtem, kifujtam kompresszorral jó sok bogár volt benne, de nem lett jobb, lehet a gázszelepen kellene állítani, de azt inkább nem piszkálom.
2022. dec. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerelő erre mit mondott?
2022. dec. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Annyit mondott, hogy valószínűleg cserélni kell az elektrodakat, és, hogy robbanni nem fogunk :D

Ettől függetlenül, ijesztő egy kicsit, amikor olyan hangosan lobban be, és tényleg érdekes, hogy van, amikor órákon keresztül teljesen normálisan kapcsol be, aztán párszor egymás után nagyon hangosan.

Remelem, nem lesz vészes a helyzet, 2-an hívom a szerelőt, aki az éves karbantartást is végzi.

2022. dec. 31. 19:20
 8/8 anonim ***** válasza:
5. vagyok, nálam megoldodott a probléma, a gyújtási iďön kellet állítani, így a gyújtások több gázt add.
2023. jan. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!