Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha nem zár...

Mit lehet tenni, ha nem zár rendesen a kád dugója, és “elzárva” is lefolyik a víz?

Figyelt kérdés

Új albérletbe költöztünk, és sajnos a kádat csak zuhanyzóként lehet használni, mivel nem zár jól benne a dugó.


Az a féle beépített kád, amelyiknek fém dugója van, és a kád falán lévő tekerővel lehet “lezárni” és felengedni. Hogyha teljesen lezárom, akkor is folyik le lassan a víz a kádban, de pont olyan gyorsasággal, hogy esélytelen teljesen feltölteni a kádat. Lehet ezzel kezdeni valamit?



2023. jan. 8. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Venned kellene egy új dugót, lehet, hogy már a tömítése nem megfelelő. Nálam a mosogatónál volt ugyanez a helyzet (az is ilyen tekerős elzárós) és mikor vettem egy új dugót, akkor már minden rendben volt. Ha beírod a kugliba, hogy "automata káddugó" rengeteg találatot kapsz, mindenféle árban.De lehet, hogy olcsóbb beszerezni egy szilikonos dugót.
2023. jan. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én anno úgy oldottam meg, hogy egy zacskót tettem a lefolyóra és rádugtam a dugót :D
2023. jan. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2023. jan. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet méretre, házilag is készíteni ragasztó pisztollyal egy lufi segítségével.


Illetve létezik olyan széles peremű, minden méretre jó, szilikon lefolyó dugó.


[link]

2023. jan. 9. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kiemeled a helyről,és veszel a szerelvény boltba másikat.
2023. jan. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sokfajta van...az enyémnek az oldalában egy "O" gyűrű van,már cseréltem,pár10 forint.
2023. jan. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Találtunk egy tökéletesen belevaló gumidugót, viszont így is ereszt a kád… :( Úgy érzem, amikor odanyúlok, hogy a dugó teljesen jól zár, viszont mintha magán a lefolyó peremén keresztül szivárogna lefelé a víz. Egy kádlefolyó simán lecserélhető? Hol lehet kapni hozzá alkatrészt? (Dugót is csak a sokadik boltban találtam. 🥹)

Elég régi féle kád.

2023. jan. 11. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!