Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem tudják rendesen...

Miért nem tudják rendesen megcsinálni az elektromos hálózatot?

Figyelt kérdés
10 éve lakunk ezen a környéken, (Budapest 12. kerület) a jelenlegi házunkban 5 éve, és előtte 2 utcávval lejjebb szintén 5 évig laktunk, tehát nem új keletű a dolog. Azóta rendszeresen, évente több alkalommal áramszünet van, nem előre bejelentett! Ma például 5 órán keresztül nem volt áram. Pár évvel ezelőtt volt egyszer olyan, hogy 2 napig nem jött vissza.
2022. jún. 25. 15:25
 1/3 anonim ***** válasza:
A szolgáltatónál kell panaszt tenni.
2022. jún. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Érdekes problémád van és kíváncsi lettem mi lehet az alap probléma azon a környéken ugyanis én 6 évi dolgoztam áramszolgálatatónál és van tapasztalatom és rálátásom olyan dolgokra amiket csak belsős dolgozó tud viszont az általad leírt dologra igen ritka az esély . A legrosszabb állapotú , több évtizedes elavult falusi hálózatokon is (sajnos van még ilyen) évente legfeljebb 2-3 alkalommal fordul elő áramszünet akkor is csak maximum 1-2 óráig amig a szerelés tart de a 12. kerület ehhez képest eléggé modern . Nem is nagyon lehet több órás áramszünet mert a szolgáltatót törvények kötik a szolgáltatás folyamatos nyújtásához és órákban meg van határozva mennyi ideig tarthat egy szolgáltatás kimaradás. Olyan hogy napig nincs áram nem is létezhet még vis maior estén sem ha 8 órán belül nem lehet kijavítani a hibát akkor vagy átterhelik a szakaszt oda ahonnan lehet áramot vételezni vagy viszik az aggragátort amiről akár egy komplett falu is napokig üzemel. Érdemes lenne kivizsgáltatni az ügyet hogy valóban szolgáltatói hiba miatt van e probléma , azt írtad több címen is volt ilyen jelenség de azért mondok egy példát ahol az ügyfélnél volt a hiba pedig már a szolgáltatatót is feljelentette annyira dühítette a dolog: történt hogy évekene keresztül rendszeresen elment az áram pár órára , villogtak a lámpák és bizonyítottan a feszültség is leesett de a szolgáltató sosem talált hibát a hálózatban, mikor bíróságra került az ügy az igazságügyi szakértői vizsgálat során derült fény arra hogy a ház csatlakozó vezetéke volt megtörve a szigetelés alatt így rejtve el a hibát és ahogy mozgott a vezeték nem mindik folyt rajt az áram .Igaz hogy ez is a szolgáltatóhoz tartozik mert a villanyóra előtt van de nem hálózati hiba így hiába keresték a hálózaton ott persze hogy nem találták mert minden rendben volt. Remélhetőleg nálad is lesz megoldás - nagyon kíváncsi vagyok !
2022. jún. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam, konkrétan mióta itt lakunk a környéken, ez van. Évente kb. 4-5 alkalommal. Olyan eygszer volt, hogy 2 napig nem jött vissza az áram, 2016-ban. Ma 5 órán át nem volt áram. Ilyenkor az összes szomszéddal kérdezzük egymást, és senkinél nincsen, tehát nem csak a mi házunkban. Mellettünk például az egyik oldalon egy nagy társasház van, de amikor este megy el, akkor látni hogy kint az utca is sötétbe borul, tehát a közvilágítás is elmegy, nem egyéni probléma tehát, hanem egy viszonylag nagyobb körben érinti a környéket. Természetesen minden alkalommal bejelentjük mindannyian a problémát.
2022. jún. 25. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!