Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért szurkosodik a fáskazánom...

Miért szurkosodik a fáskazánom belseje? Megjegyzem, száraz, jó minőségű tüzifával tüzelek. Friss még a központi, nincs tapasztalatom, de szerintem ez nem normális dolog.

Figyelt kérdés
2010. okt. 3. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem minőségi kérdés hogy a fából kátrány képződik fajtától függően egyik fából kevesebb másikból több kátrány képződik.Ha alacsonyabb a kazán égéshőmérséklete akkor nyilván inkább visszamarad a kátrány.
2010. okt. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül. Nekem, és az összes fával fűtő ismerősömnek ugyanez a gondja. Nem csak a kazán, hanem a kémény is szurkosodik. Ez egy kicsit OFF-ra sikerült, de kíváncsi vagyok, kapsz/kapunk-e komoly választ erre a kérdésre. Én minden nap használok konix-ot is, mégis szurkos, vastag koromlerakódásos minden.
2010. okt. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem elég huzatos a kazánod. Nem jó az, ha teljesen el van zárva a kazánod mondjuk 60°C-on, mondván mindjárt felforr. Nyugodtan nyisd meg, hadd égjen akár 80 fokon. Lehet akármilyen jó minőségű a fád, ha elzárva tartod állandóan, akkor mindig be fog kormozódni a belseje.
2010. okt. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
kösz az eddigieket.Amit én mondok, az nem korom, hanem szurok, azaz tapintása ragacsos, nem porszerű. Ez idegesit, mintha vizzel keveredne akorom. s mellette a "cigánybűz", ahogy nálunk mondják erre a szagra.
2010. okt. 4. 12:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 80 fokon tartom a víz hőmérsékletét, tavaly egész télen ugyanígy csináltam, mégis szurkosodott. A bio fabrikettől is. Huzat van rendesen, míg be nem kormosodik, és tényleg putri szaga lesz, mert ebből jut bőven a kéménybe is. Állítólag régen naftalinnal koromtalanították, égették ki a kéményt, cserépkályha belsejét, de azt nem kapok sehol. Állítólag nem gyártják.
2010. okt. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom megoldódott-e a problémád, és olvasod-e még.

De szerintem is kémény gond van ! Ezeknek olvass utána. Megéri a biztonságot !

Egyébként használj Konixot rendszeresen, az segít a lerakódás fellazításában.

2012. jan. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!