Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 17 éves vagyok, szeretnék...

17 éves vagyok, szeretnék jogsizni. Szerintetek jó ötlet lenne a jogsi megkezdése előtt a nagybátyámtól gyakorolni a vezetést, hogy mire a rutinvizsgához érek, legyen valami tapasztalatom?

Figyelt kérdés

A jelenlegi helyzet az, hogy a vezetési tudásom szinte 0. De ez érthető, még csak tervben van a vizsga, nem is vezettem soha, miért is kéne tudnom. Van egy bátyám, 28 éves, felajánlotta, hogy a gyakorlati vizsgára segítene felkészülni. Én ennek nagyon is örülnék, de elhangzott a szüleimtől az is, hogy ez nem lenne szerencsés, mert megszoknám azt, hogy úgy vezetek ahogy a bátyám mondja, és egy tapasztalt sofőr, aki már évekkel ezelőtt letette a jogsit, nem figyelmeztet egy kezdőt minden apróságra, amiket a vizsga során ha elfelejtek, garantált a bukás (például kormányon a megfelelő kézállás, az ellenőrzések).

Ti mit tennétek a helyemben? Bizonytalannak érzem magam, hiszen még nem vezettem, így mindenképp jól jönne, ha a bátyám segítene, hogy ne legyen teljesen új dolog a vezetés a gyakorlati órákon, de félek attól is, amit a szüleim mondanak.


2011. aug. 31. 02:01
 1/6 anonim ***** válasza:
ha van valami pálya ahol lehet gyakorolni, akkor ha nem is az első rutin óra előtt, de utána, illetve a rutin tanulás közben szerintem mindenképpen célszerű lenne, kivéve ha elsőre jól megy, vagy a javulás számottevő a következő órákban
2011. aug. 31. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Magyarázzon el dolgokat mi miért van hogy értsd mit miért kell csinálni, értem ez alatt a kuplungot, a sebességváltót, a fékrendszereket, a kéziféket, a motor egyes részeit, majd ha az alapismeretekkel tisztában vagy akkor magánterületen az indulást, megállást gyakorolhatod. Így semmi tapasztalattal még kis forgalmú közutakra se menj ki. Az oktatód örülni fog hogy nem kell mindent neki elmagyarázni ha már az alapokkal tisztában vagy ;D
2011. aug. 31. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem rossz dolog megtanulni a képkezelést váltást stbt.

De forgalomba ne menj be mert tényleg rossz berögződéseid lesznek. Én sokat vezettem anno jogsi előtt. Szégyen nem szégyen ez van. Kész gyötrelem volt megtanulnom utána a kresz szerinti helyes vezetést. Utána később majd egy részét el fogod felejteni. Ilyenekre gondolok mint pl: Kormányt elengedni kanyar után hogy visszapördüljön egyenesbe. Oktatók gyűlölik ha ezt csinálod. Akkor ha nem nézel 3x a tükörbe azért is szólnak. Meg üresbe gurulsz az autóval a piros lámpáig azt se szabad. sőt ha kuplungolva gurulsz ilyenkor azért is van szól. Pedig én 6 éve vezetek furgont és ha úgy jön ki simán csinálom ezeket. De ezekre majd rá fogsz jönni. :D Amúgy a vezetés része a legdrágább a jogsinak. De a kreszen át kell harcolnod magad. Szerintem az a legnehezebb. Ott sokan buknak. Kcsit szerencse kérdése is. Mindenesetre ha érdekel és nem ilyen hirtelen fellángolás ez nálad akkor százszor könnyebben marad meg a fejedbe minden.

2011. aug. 31. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Néha elírtam bocs mint pl gépkezelés.. :D
2011. aug. 31. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem hirtelen fellángolás, kb. féléve betöltöttem a 17-et, és már akkor megkérdeztem a bátyám, hogy mit szólna hozzá, ha segítene nekem. Azóta még függőben van a dolog, de szerintem 18 éves kor betöltése előtt tuti nem lesz még jogsim (januárban töltöm be). Nem is siettetem a dolgot, ráér jövőre is, csak arra voltam kíváncsi, hogy jó ötlet lenne-e egy kicsit megismerkedni a vezetéssel.
2011. aug. 31. 10:58
 6/6 anonim ***** válasza:

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 03:01

Én most csinálom a forgalmi órákat, és ezeket mind megteszem, el engedem a kormányt, kinyomott kuplunggal fékezek, és az oktató nem szól, mondja, hogy nem helyes, de engedi, de pl ha rosszul fogom a kormányt, akkor lebasz, mert amiatt megbukhatok.

A kérdezőnek: nyugodtan gyakorolgass előtte picit, de mikor elkezded a rutint, mindent úgy csinálj, ahogy az oktatód mond. Egy kis gyakorlás a Nagybáttyal csak nem akkora gond.

Sok sikert

2011. aug. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!