Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Iszapos a fűtési rendszer....

Iszapos a fűtési rendszer. Hogyan lehet megoldani?

Figyelt kérdés

Tanácsot szeretnék kérni.

Vegyes tüzelésű kazánnal és gázkazánnal fűtünk. Iszapos a rendszerben a víz, egy radiátor le lett szedve és ki lett mosva, de így sem melegszik 2 radiátor . Milyen megoldások vannak a tisztítására?

A szerelő szerint el kell vágni a fűtès csövet.

Köszönöm a segítséget! 😊



2023. jan. 23. 20:59
 1/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Azért én előbb kimosnám az összes radiátort. És kipróbálnám úgy
2023. jan. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Nálad más gond lehet,és nem az iszap.Honnan került volna annyi bele ,hogy elzáródást okozzon ?
2023. jan. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Át kell mosni a rendszert. Rákötni a vizet a kazánnál, aztán egyesével a radiátoroknál engedni. Ezután leszedni az összes radiátort aztán azokat is kimosni. a vegyes kazán vizterét szintén, és a gázkazán hőcserélőjének is kellhet egy takarítás. Mocsok egy munka...

Ezután fel kell tenni egy iszapleválasztót.

2023. jan. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#3 Ja... Nekem is ajánlottak ezer féle módszert. Kezdjük úgy, hogyha nem fűt rendesen, akkor még a félbolond is bemondja a megváltást, hogy légteleníteni kell... Eddig jut a tudomány a legtöbb fűtésszerelőnél is, aztán aki esetleg egy picit többet tud erről, az ezt mondja, amit Ti írtatok, hogy át kell mosni a rendszert, vagy hogy hát annyira nem lehet iszapos, hogy abból ilyen nagy probléma legyen stb. Átmosást egyébként nem úgy csinálnak, ahogy annak nekiáll a legtöbb fűtésszerelő, hanem megnyomják 3barral, lüktetve! Nem csapról! Rányítjuk a csapot, azt' jónapot.

Nálam 3 fűtésszerelő vakarta a fejét, hogy mi lehet a gond. A gond az volt, hogy el volt dugulva a rendszer az idomoknál. Ötrétegű csőnél az idomoknál ugyebár szűkül a keresztmetszet az idom miatt, itt felgyülemlett annyi hordalék az évek során, hogy eldugította a rendszert. Nem teljesen, részlegesen, de ez épp elég volt arra, hogy a radiátoroknak csak a felső fele melegedett. Csináltam én is mindent, átmostam a rendszert, leengedtem belőle a vizet, visszatöltöttem, leszedtem a radiátorokat, átmostam stb. Kb. 3x szedtem szét, mire rájöttem, mi a gond, arra meg úgy, hogy stroke közeli állapotban voltam már és feltöltött rendszer és leszerelt radiátor ill. kb. 200-as vérnyomás mellett kinyitottam a radiátor szelepet, hogy mi a f...m van már veled??? Alig csordogált...

Egy megoldás volt csak, szétszedni a radiátor szelepeknél és kiturkálni belőle a koszt, majd ezt követően átmosni, így is volt egy, ami ezt követően sem fűtött, ott az előtte lévő T idomot kellett szétszednem.

Felkerült egy iszapszűrő a vegyestüzelésűnél és a gázkazán meg le lett választva a rendszervízről egy hőcserélővel! Csináltam ezt én (közöm nincs a szakmához), mert a tököm ki van már a sok idiótával! Szóval úgy egyébként a k... anyját annak, aki első körben nem így csinálta meg... ezt az üdvözletet átadtam neki személyesen is! Sokadjára jutok arra, hogy az van megcsinálva, amit én megcsinálok!

2023. jan. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

3+

4! Látatlanba csodát nem tudok csinálni...

A hőcserélős szétválasztás alap lenne az iszapleválasztóval együtt, de amiket tákolnak, mert olcsóbb jobb nem beszélni róla.


Mostanában a legújabb agymenés a víz osztó. Ez egy nagyon jó dolog, ha minden lekötéshez külön golyós csap tartozik, csak a golyós csap drága...

2023. jan. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Több mint 2 évig nem volt lakva a ház, le volt engedve a víz belőle. Régi vastagcsöves a rendszer.
2023. jan. 24. 12:44
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ez nem iszap lesz, hanem rozsda!

A rendszer feltöltésekor levált a cső faláról a rozsda és itt-ott eltömhetett ezt-azt.

Ez esetben radiátorokat egyesével levenni, mosatni, ledugózni a csöveket és menni tovább leszűkíteni a szakaszt. Nem a koszt keresed, hanem hol nincs víznyomás. Az előremenő és vissza térő ágakat külön külön kell nézni. Szinte biztos, hogy a vastag csövek valamelyik szűkítésénél lesz a probléma, és több is lehet.

2023. jan. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!