Kezdőoldal » Otthon » Kert » Öntöző rendszer kiépítésénèl,...

Öntöző rendszer kiépítésénèl, hogy tudom ezt megoldani?

Figyelt kérdés

Még nem csináltam hasonlót, ezért ne kövezzetek meg, ha hülyeséget kérdek.

Van egy kb 130m2 udvar rész, ahol szeretném az öntözést megoldani. Sokszor előfordul, hogy a munka miatt nincs idő/későn jövök haza... megönteni a füvet. A 130m2 nem mind zöld terület (járda, medence, stb), Kb. 8db szórófejjel le tudnám fedni a füves részt, durván 60-70m2 van szó. Gardena termékekre gondoltam, a vízművem is az 3600/4, 19L tartállyal, csak öntözésre használjuk.


A kérdés az, hogy meg e oldható egy cső kiépítésével, mágnesszelep nélkül. Szóval lényegében arra gondolok, hogy a csaptól indulna, Gardena Pipeline, abból kiindulna a cső, és fokozatosan elosztanám a szórókákat 40% lefedésben.

Durván olyan 30m csőről lenne szó. Bírná a motor, lenne elég nyomás?

Vagy mindenképp szeleppel kellene megoldanom pl. 2 részre széttdobva.

Köszönöm.



2021. ápr. 25. 17:04
 1/1 anonim ***** válasza:
A mágnesszelep az egyik legfontosabb része az öntözőrendszernek. A mágnesszelep indítja és zárja vizet, aminek időtartamát te is tudod kézzel szabályozni. Mágnesszelep nélkül a rendszeren át áramló vizet is neked kell szabályozni.
2021. máj. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!