Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Muszáj bejelenteni magunkat...

Facebook45 kérdése:

Muszáj bejelenteni magunkat egy lakcímre?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: 21 évesek vagyunk 5 hónappal ezelőtt mentünk ki Németországba dolgozni. Előtte ugye a szüleink házába voltunk bejelentve, majd ugye német lakcímünk lett a munkához tartozó szálláson. Most úgy néz ki egy kb 2 hétre hazakell menjünk mert megszűnt a munka. Most erre a 2 hétre bekéne jelentsük magukat a szüleinkhez majd 2 hét múlva az új német lakcímre? :D van abból valami baj ha 2 hétig úgymond sehova nem vagyunk? "Menjél be kérdezd meg a kik ezzel foglalkoznak" stb kaliberű kommentekre nem vagyok kíváncsi.

#lakcím #lakcím változtatás #lakásbejelentés
2023. jan. 30. 20:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
81%

Kiváltod az állandó lakcímed szerinti hivatalban az EU TB kártyát, ez 3 évig érvényes a bejelentett lakhelyedre érvényes orvosi ellátásokra az EU-n belül, ha van biztosított jogviszonyod. A 2 hét leállás miatt gondolom nem szűnt meg a munkaviszonyod!

Ennyit a TB-ről!

Én minden augusztusban 1 hónapot vagyok rokonlátogatáson az EU-n belül, eszembe nem jutott, hogy ide-oda jelentkezgetnem kellene ezért, de soha semmilyen hatóságot sem érdekelte. A TB kártyát 3 évente kiváltottam és kész!

2023. jan. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
7%

11: és ezzel mit ér, ha kint dolgozik és kint fizet adót és TB-t? Semmit. Ez rendszerint kiküldetéshez jó.


Mivel kint vonják a fizetéséből a kinti biztosítási pénzeket, ezért nem lehet itthon TB jogviszonya, mert ezért is büntethetnek.


A 2 hét leállásról meg szintén nem tudjuk, hogy azt kell-e érteni, hogy megszűnt az ideiglenes szerződése és csak ígéret van egy újabbra, vagy ténylegesen fizetetlen szabadság van kiosztva.

2023. jan. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
17%

#12 azt éri el vele, hogy nem kell a nem is olyan olcsó magyar TB-t fizetnie. (Mert ha kijelentkezett a magyar lakcímről, akkor nem fogja megkapni gombokért a TB-t, akkor se, ha visszajelentkezik).


Ha felmondtak neki "kint", akkor igénybe veheti az álláskeresőknek járó ellátás, és a Jobcenter fizeti a biztosítását is. Miért hagyná veszni, amiért megdolgozott.


(Onnan nézve Magyarország van "kint")

2023. jan. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
13: te szimplán nem érted, hogy mit írsz.
2023. jan. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
81%

#12

11-es vagyok.

Látom nem értettél meg, akkor fussunk neki újra:

Amennyiben a 2 hét leállás miatt nem szűnt meg a munkaviszonya - és nem írta, hogy megszűnt volna - akkor biztosított jogviszonyban van, tehát Európai Egészségbiztosítási Kártyát kiválthat OTT, ahol adózik, meg járulékot fizet, azaz esetükben Németországban.

Ez a kártya az egész EU-ban feljogosítja a kiváltó országban fizetett biztosítása erejéig mindenféle orvosi ellátásra. 3 évig érvényes.

Mi ebben a nem világos számodra?

De nem is ez volt a kérdés, hanem a bejelentkezés.


Arra világosan megírtam, hogy lehet erre valahol valami poros jogszabály, de a kutya nem foglalkozik vele, ahogy a saját 1 hónapos családlátogató példámban is leírtam.

2023. jan. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
83%
#15: a #12 #14 nem tud elszakadni attól, hogy "kint", szerinte ami kint van, az valami rémisztő dolog.
2023. jan. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
9%

15: Valóban nem értettelek meg, hiszen 11-es kommentedből egyáltalán nem következik az, amit most a 15-ösben világosabban leírtál. Gondolatolvasó meg hadd ne én legyek.


És ha a kérdező alapkérdéséből indulunk ki, valószínű, hogy most sehol nincs lakhelye, így totál felesleges olyat ajánlgatni neki, hogy Németországban váltsa ki az EU TB kártyát (egy olyan országban, ahol valószínű nem állandó lakhelyre van bejelentetve és/vagy nem feltétlenül ő határozza meg a bejelentési címét /hiszen ennek hátteréről sem tudunk semmit/). Így ebből meg az következhetne a 11-es ajánlásodból, hogyha Magyarországon jelentkezik be állandó lakhelyre újra, akkor itthon váltsa ki az EU TB-t, amit korábban írtak alapján nem lenne tanácsos.


De bonyolítgassátok még tovább a teljesen félreérthető hülyeségeitekkel a válaszokat.

2023. jan. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
#17 Németországban nincs olyan, hogy "nem állandó lakhelyre van bejelentetve", és olyan sincs, hogy "nem feltétlenül ő határozza meg a bejelentési címét". Németországban, csakúgy mint Magyarországon, mindenki saját maga jelenti be a lakcímét. Ennek a hátterét pontosan tudjuk, mert elolvashatjuk a vonatkozó jogszabályokban.
2023. jan. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
88%

#17

15 vagyok

Ne haragudj, de totál szellemi fogyatékosnak állítod be magad!

Ugyanazt írtam a 15-ben, mint a 11-ben, csak kicsit bővebb lére eresztve.

Érdekes, hogy aki valóban ÉRT a témához, az már a 11-ben is megértette!

(Aki meg nem érti, az minek szól hozzá?)


"...német lakcímünk lett a munkához tartozó szálláson. Most úgy néz ki egy kb 2 hétre hazakell menjünk mert megszűnt a munka. Most erre a 2 hétre bekéne jelentsük magukat a szüleinkhez majd 2 hét múlva az új német lakcímre."


Nekem ez úgy jön le, hogy VAN német címük és ha újabb munkájuk lesz, akkor LESZ újabb német címük. Bár utóbbi az ideutazásuk után lesz csak, tehát nem igazán érdekes.

Ha nem így van, akkor nem jól lett feltéve a kérdés.


Én veled ellentétben nem tippelgetek és tanácstalankodom, hogy ki és mit ír és jaj-jaj nem értem, hanem ELOLVASOM a kérdésben írottakat, amiben az van leírva, hogy VAN német lakcíme.

Egyébként is ez a fórum nem arról szól, hogy neked rágjunk a szádba mindent, hogy felfogd, hanem a Kérdezőnek akarok/akarunk segíteni.

2023. jan. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, írd már le légy szíves világosan, hogy a 2 hetes leállás miatt a lakcímről is ki kellett jelentkeznetek, vagy sem? Mert láthatóan ez a félreértés oka, hogy ez nem világos.
2023. jan. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!