Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megéri ózongenerátort venni?

Megéri ózongenerátort venni?

Figyelt kérdés

Elsősorban penész/dohos/egyéb szag kezelésére venném. Tisztában vagyok vele, hogy az ózon csak az éppen aktuális penészt öli meg, nem akadályozza meg a kiújulást. Használnám egy rég nem lakott házban is, mert érezni az állott szagot.

Kérdés, hogy teljes mértékben szagtalanít-e egy ilyen eszköz, vagy csak épphogy ér valamit?

7g/órás teljesítményűt néztem: [link]

Ilyen árban van 32g/órás is: [link]

Nagyjából 100 watt/h tud 10g/h ózont termelni (állítólag). Szóval a második linken lévő 32g/h 110 wattos fogyasztással erősen messze állhat a valóságtól.


2023. febr. 1. 22:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha rég nem lakott, és most sem lesz az, akkor nem éri meg.


Ha most kezded el lakni, de még nem költöztél be, akkor megérheti, de csak akkor, ha biztosan nem lehet megoldani a penészesedés eredendő okát.


Ha egyből beköltözöl és úgy használnád, akkor is megérheti, ha ugye máshogy nem lehet megoldani a helyzetet, de... ebben az esetben minden előírást betartva.


Gyakorlatban: egy kisebb alapterületű szalonban való használatával kapcsolatban levont következtetés (covid időszakban "covid fertőtlenítés" és az enyhe penész miatt): Nem éri meg penész ellen. Covid ellen meg ki tudja, nem lett mintavételezéssel ellenőrizve, hogy hatékony-e a tisztító hatása. * Nem a fent linkelt eszközöket használva.


Őszintén: Szerintem hagyd a francba, vagy valami más levegő tisztítóban gondolkozz, ami kevésbé veszélyes, ha már az eredendő okot nem tudod megszüntetni.

2023. febr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam. Leginkább itthon használnám, mert itt okoz gondot a penész, + szeretném, ha egyáltalán nem lennének szagok.


A régi ház a közeljövőben nem lesz lakva, viszont ott is jó lenne, ha tenne valamit. Ott egyébként penészt nem látok, de a levegő nem a legjobb (szellőztetés ellenére sem).


Páramentesítőt is veszek az ózongenerátor mellé. Páramentesítő tudom, hogy jó, de ez az ózonos cucc érdekelne, ezért csak ezt kérdezem.


1# Köszi, szóval te azt mondod ne.

Elvileg nem veszélyes, csak az ózon lebomlását kell megvárni, ami max pár óra.

Milyen más levegőtisztító technika van ami hatékony? Nekem az ózon azért tűnik top 1-nek, mert a szagokat okozó dolgokat öli meg. Nem csak szűri simán a levegőt... Persze az is lehet, hogy a marketing győzött meg, és mégse olyan csoda cucc ez.

2023. febr. 1. 22:33
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy kis gép, ne várjunk csodát. Inkább a penészedés okát kéne megszüntetni. Ahol penész van leverni a vakolatot, újracsinálni. És a folyamatos szellőztetést biztosítani, sok esetben ehhez a nyílászárókat résre nyitva kell tartani.

Sajnos, még ma is sok problémát okoz egy-egy régi ház (tipikusan vájogok) helytelen hőszigetelése és a légmentesen szigetelő nyílászárók beépítése.

2023. febr. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Kollégám próbálta, azt mondta semmit nem ért. Végül vett egy 60000 körüli páramentesítőt és azt mondta azóta megszűnt a párás levegő miatti probléma a házban.
2023. febr. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A kis ózon generátorok olcsók, de általában semmire sem jók, mert az ózon azonnal bomlik ahogy keletkezik. A kicsik csak szemfényvesztésre jók. Ha nagyon szeretnél venni olvass utána, mert csalódás ér. Otthon hogyan használnád? Légmentesen lezársz egy szobát, órákig üzemel, aztán vársz pár órát, hogy bemenjél. Ja, és veszélyes, nemhiába pusztul el minden tőle.

Ahol egyszer dolgoztam, a műanyag égett szagát eltüntette, de azt 2x8 órás ütembe használták, és szakcég hozta, így nem ez az árkategória volt.

2023. febr. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2023. febr. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

én évek óta használok ózongenerátort, tehát az én véleményem nem mérvadó. Az egyik konnektoros, a másik mobil. Ez utóbbit használom a kocsiban, illetve olyan picike zárt helyen, ahol a cipőket fertőtlenítem. A másikat a lakásban. A nejem kerüli, mint a pestist, én meg használom, ahol csak lehet. Időkapcsolósak, kikapcsolás után fél órát várok, aztán lehet bemenni a helyiségbe...


A mobillall(is) fertőtlenítem a család beteg tagjának szobáját, mert csak a szellőztetés nem biztos, hogy elegendő.


Nincs penész, nincs áporodott levegő, nincs semmilyen rovar, nincs semmi, ami nem a lakott helyre való.


Nemrég feküdtemq kórházban, ott is éreztem az ózon illatát. Azt mondták ez alapból kötelező.

(ha üres a kórterem)


Szóval ne vegyél, mert marhaság..ez csak felfújt hisztéria.

2023. febr. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Dohos szag a nyirkosság miatt van. Azt páramentesítővel tudod kezelni.
2023. febr. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az emberek nagyon szkeptikusak ezzel a dologgal kapcsolatban itt gyakorin. Árukeresőn is olvastam sok véleményt, ott pozitív dolgokat írtak (1-2 kivétellel persze). Félig leégett konyhából kivitte az égett szagot. Pincéből elűzte a dohos szagot. Albérlő rendszeresen dohányzott, de szagot eltüntette az ózon stb.

„Otthon hogyan használnád? Légmentesen lezársz egy szobát, órákig üzemel, aztán vársz pár órát, hogy bemenjél”. Igen, így használnám. Macera, de évente 2-3 alkalommal kibírható.

Helyes használat mellett nem veszélyes. Kevesebb mint 30 perces felezési ideje van az ózonnak, tehát egy kis várakozás után nem lehet baj. Az emberi orr nagyon érzékeny rá, már nagyon kis koncentrációt is észreveszünk.

Egyedül egy hátránya van: Erős oxidálószer. Bizonyos műanyagok/gumik nem szeretik, de a fémek sem. Vannak youtubeon videók erről… gyorsan lebontja latex gumikesztyűt. Ehhez sokszoros koncentráció kell, otthoni géppel nem lehet megcsinálni. Rendszeresen fertőtlenítik a mentő autókat is, ott rengeteg dolog van, aminek árthatna, de ők is ajánlják.

7# Jó, hogy mondod. Cipő fertőtlenítésre is jó… az egyik munkáscipő lesz majd a teszt alany.

Köszönöm a válaszokat. Többségében negatív vélemények ellenére is lehet majd beruházok egy ilyen eszközre. 50 légköbméter a legnagyobb hely, ahol használnám. Elvileg 5-7g/h teljesítmény elég kell hogy legyen.

2023. febr. 2. 10:15
 10/12 anonim ***** válasza:

A kovid-hiszti miatt sok cég ráállt,lehet bérelni,kölcsönözni.

Miért nem nézel utána,hát ha a környéketeken is van.

Mielőtt beleugrasz a vásárlásba,-2~3 alkalommal ha kipróbálnád?

2023. febr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!