Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Etkezési citromsavat lehet...

Etkezési citromsavat lehet mosógépbe tenni?

Figyelt kérdés

A mosógépek kiírta a tcl vagy ecl -t, ami dobtisztítasra utasít.

Nincs itthon ecetem , eddig mindig azzal szoktam csak étkezési citromsavam.

Ezt lehet használni erre a célra ?


Ha igen, akkor mennyit hova kell önteni? Mármint dobbal tegyek, vagy csak az adagolóba ?


Köszi szépen előre is !


2023. febr. 2. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
A használati utasításban leírtakat kellene inkább követni ilyenkor. Mosógépbe nem kell sem ecetet sem citromsavat tenni.
2023. febr. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%

Ebben a nagy influenzajárványban, nem árt a mosógépnek egy kis c vitamin.

Szerintem 3 x egy nap...

2023. febr. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Annyi van a használati utasításban hogy tegyek a gépbe vízkőoldót .
2023. febr. 2. 18:00
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Ilyet vegyél:

[link]

vagy ilyet:

[link]

Ha meg nagyon kemény a víz nálatok, akkor rendszeresen használj ilyet:

[link]

2023. febr. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, ne hallgass a 4-esre!

Ez a cégek nagy átverése, hogy elhitetik az emberekkel sok pénzt ki kell adniuk vízkőoldóért - holott nem kell.

Tökéletesen jó a citromsav is ha nincs otthon eceted, de oldd fel előtte meleg vízben, ne csak porként szórd be!

Nem kell rendszeresen semmiféle vízkőoldót használni a legkeményebb víznél sem, a mosószerek alapból lágyítószert tartalmaznak kevés enzimmel és hasonlókkal keverve.

Ráadásul egy bevízkövesedett fűtőszál cseréje csak pár ezer forint ha valami csoda folytán szükséges lenne, szemben a vízkőoldó meg egyéb Calgon-szerű termékekre kiadott rengeteg pénzzel.

Sósavat ne használj soha és nem kell túlzásba esni a citromsavval sem!

Mindig is nagyon kemény vizű településeken éltem, soha nem használtam semmit csak félévente, 1 évente 1 liter 15-20%-os ecetet. Beleteszem a mosógépbe, a főzőprogramot elindítom rajta és amikor jó forró a víz benne az ecettel, akkor leállítom és hagyom egy fél órát állni. Utána még pár percet visszakapcsolom, hogy újra felmelegítse a vizet és kicsit megmozgassa, majd simán beindítok egy öblítő programot és nyomja kifelé a vízkő darabokat rendesen.

Mielőtt jönne bárki azzal, hogy valami elborult környezetvédő vagy zöld aktivista lennék, előre szólok, hogy nem vagyok az. vegyészmérnök vagyok. Nem keveset tanultam a témát.

2023. febr. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
20%

És még mindig tanulhatnád!


Ecetet nem öntünk olyan gépbe ami tele van gumitömítésekkel.

2023. febr. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%

#6 Akkor próbáld megérteni a lényeget, soha nem használtam mást, mint ecetet és soha semmi problémája nem volt tőle a mosógépemnek.

Jelzem a linkeken szereplő vízkőoldókból az első almasavat tartalmaz, a második fő összetevője pont a citromsav, a harmadikon szereplő Calgon terméknél meg még a wikipédia is ezt írja le:

"15 millió forintos bírságot kapott a Gazdasági Versenyhivataltól a Reckitt Benckiser kft., mert a fogyasztók megtévesztésére alkalmas reklámjaikban 2010. augusztus 2. és 2010. november 21. közt azt a látszatot keltették, hogy az ecet nem annyira hatékony a vízkő eltávolítására, mint a Calgon. A vizsgálatok során a cég nem tudta bizonyítani állításainak valódiságát."

Az ecet semmivel sem ártalmasabb egy gumitömítésre mint bármelyik másik vízkőoldó szer. Pont ezért írtam le jó előre, hogy vegyészmérnök vagyok, hogy ne próbáljátok meg elmagyarázni nekem miképpen is működik a savak és a vízkő reakciója meg mennyivel lenne jobb egy ugyanolyan vagy durvább hatóanyagot tartalmazó drága szer, mint az az ecet (vagy citromsav) amit még meg is eszel amúgy.

2023. febr. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!