Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosogatógép öblítő helyett...

Mosogatógép öblítő helyett citromsavas víz, v@laki próbálta már?

Figyelt kérdés

Sok zero waste, magyarul hulladékmentes oldalon olvastam, hogy ecetes, illetve citromsavas vízzel öblítenek öblítő helyett. De az ecetről úgy tudom, hogy tönkreteszi a tömítéseket, károsítja belülről a gépet, ezért nem merem kipróbálni. Néztem környezetbarát mosogatógép öblítőket zöld boltokban, mindegyiknek az alapja a citromsav volt, ezért gondolom, ha ezt árulják, csak nem fogja tönkretenni a gépet?


Az egész nem is a hulladékmentesség miatt érdekel, csak nagyon félek a bolti öblítőtöl, a vegyszerektől. Sok olyan edénykém, bögrém van, aminek mosás után megmarad a víz az alján, eddig nem foglalkoztam ezzel, azt hittem csak víz. De múltkor próba képpen beledugtam a nyelvem, és tiszta vegyszer íze volt! Ha ezeket az edénykéimet egymásra teszem, akkor az egyik alja összevegyszerezi a másik belsejét, és megesszük. Nem tudom ezeket úgy betenni a gépbe, hogy szárítás után ne maradjon vegyszeres víz, és nem akarok mégegyszer leöblíteni mindent... Másnak nincs ilyen problémája? Nem csak a kisebb edénykéimmel, bögréimmel van ez, apróbb konyhai eszközök réseiben is megmarad az öblítés után ez a cucc, kétségbe vagyok esve...

Valami állandó megoldás kellene, ami nem teszi tönkre a gépem, és én se nyelek vegyszereket...



2021. júl. 1. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

Az a baj ezzel, hogy pont nincs olyan funkciója, ami a hagyományos gépi öblítőszereknek... Hogy csökkentse a víz felületi feszültségét, és ne cseppekben száradjon rá a poharakra.


Ezt a citromos-savas víz nem tudja!


Tized millilitereket használ a gép egy adgra - nehogy már ez legyen a problémád.... Kimész a körútra, három lélegzetvétellel több káros anyag megy beléd a levegőből... :)))))

2021. júl. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

"Nem tudom ezeket úgy betenni a gépbe, hogy szárítás után ne maradjon vegyszeres víz, és nem akarok mégegyszer leöblíteni mindent"


Nekem soha nem volt ilyen problémám, pedig kommersz tisztítószereket használok mindenből, nem biocsodaöko dolgokat. Szerintem túlreagálod.

2021. júl. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2, az enyém is kommersz. Nyald meg egyszer az egyik konyhai eszközöd pici résében összegyűlt vizet.
2021. júl. 1. 12:52
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor mit csináljak, hogy kiöblítődjön onnan?
2021. júl. 1. 12:53
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha kézzel mosogatsz, akkor szerinted nem marad rajta mosogatószermaradék...,?
2021. júl. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem.
2021. júl. 1. 13:36
 7/11 anonim ***** válasza:
6%

Akkor öblögesd el a gép után a csetreszt...


ANyám borogass...

Tényleg ennyire be vagy sz.rva...?? Az "egészséges" zöldségben, amit a piacon megveszel, több vegyszermaradék van, mint az edényeiden....

2021. júl. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6%
Vegyel eldobhato muanyagpoharakat es papirtanyerokat . A mosogatogepbe csak edenyeket tegyel. Utana leoblited.
2021. júl. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6%

Na de mos tkomolyan... A kérdező tényleg azt hiszi, hogy világszerte többszázmillió embert direkt mérgeznek a mosogatógépekkel...???


:))))))

2021. júl. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%
Mosogatógép szerelőnk azt mondta, hogy a tablettázott mosogatógép szerek 1 full töltet edénymennyiségre tervezettek. Ha tehát az ember kevesebb mennyiséget pakol be edényből, akkor kevesebb mosogatószer is kell, ezért jobbak a por lakú, adagolható anyagok. Egyébként meg nagyon kell ügyelni az edények behelyezésekor, hogy ne gyűlhessen össze bennük a mosogatólé, mert az az öblítési funkciónál sem távozik tökéletesen. Ne boríthassa fel a vízsugár a könnyű műanyag edényeket, őket ezért le kell súlyozni valamivel.
2021. júl. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!