Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Jánoshalmán miért ilyen...

Jánoshalmán miért ilyen olcsók a házak?

Figyelt kérdés

Aki ott él vagy ismeri a helyet tudna véleményt mondani, hogy miért lehet ez?

Jelenleg Kecskeméten élek, nézegettem házakat és Jánoshalmán jelentősen sok az olcsó és nagy ház. Nem ismerem a helyet, képeken néztem a neten meg utca nézetben “sétálgattam” és szimpatikus kis városnak tűnik. De miért ilyen olcsók az ingatlanok? Megéri oda költözni?



2023. febr. 3. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Isten háta mögötti tanyaközpont, közlekedés és munkahely nélkül. Szerinted miért olcsók ott az ingatlanok?
2023. febr. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes mert viszonylag nagy település a maga 8 ezer fős lakosával. Valószínűleg ahogy az első írja a munkalehetőségek illetve annak hiánya miatt olcsó az ingatlan.


Meg hát elhelyezkedésre ott van a halál töke mögött kettővel, szóval inkább azoknak való, akik elvannak otthon, nem járnak el sehova és éves legnagyobb kimozdulásuk a falunap.


Az mondjuk tényleg elgondolkodtató, hogy egy 150 m2 emeletes családi ház, garázzsal, kerttel fele annyiba sem kerül mint a külső kerületi panellakásom. Durva.

2023. febr. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Sok a teso Janoshalman... Eleg lepukkant varos, nincs sok munkalehetoseg sem gondolom. Kozelebbi nagyobb varosok Baja es Kiskunhalas. Egyik varosban sincs sok munkalehetoseg.
2023. febr. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mondjuk pont nem tűnik lepukkantnak.

Nyilván nem egy világváros, de a lepukkantság nem itt kezdődik.

2023. febr. 4. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Gondolom olyan mint a mi környékünkön Devecser. Mondjuk úgy nincs jó híre az ott élő bizonyos csoportoknak, ez meg az ottani árakra is nagyon kihat, mert alapból em is angyon akar senki odaköltözni.

Lehet Jánoshalma is hasonló helyzetben van.

2023. febr. 4. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

"képeken néztem a neten meg utca nézetben “sétálgattam” és szimpatikus kis városnak tűnik"

Itt a baj! Ne képen nézegesd, hanem menj oda nézz körül, Kecskeméttől csak 70km.

2023. febr. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
a helyes válasz a C
2023. febr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Bajáról származom. Jánoshalma és környéke egy elöregedő terület. Annyira kiesik, annyira nincs ott semmi belátható közelségben, hogy aki teheti, megy. Kiskunhalas, Baja (és talán még Bácsalmás is ide sorolható), ahova napi szinten ingáznak az emberek, diákok dolgozni, tanulni. A fiatalok már akkor megutálják, amikor középiskolába kerülnek, kevesen maradnak utána helyben.

10 éve Budapest agglomerációjában élek, nyilván a "belátható távolság" teljesen más értelmet nyert már a fejemben, mint még anno vidékiként, de hidd el sokaknak óriási kimozdulás 30-40 km is.

2023. febr. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
100%
Nem frekventált hely.
2023. febr. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Ha még nem költöztél ide, akkor ne is. Egyre több a betörés és hát a közszolg. nem a legjobb errefele. 🥳

Lepukkant putri, drága boltok, abból is kevés van. Hagyd ki az eféle élményeket.

2023. máj. 18. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!