Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen vezeték lóghat a tetőmön?

Milyen vezeték lóghat a tetőmön?

Figyelt kérdés

A szombati vihar megtépte a cserepeket, és vitt magával egy fekete vezetéket is, ami most ott hever a tetőn. Nálam áram, internet rendben van.

Mi lehet ez és kinek szóljak?


2023. febr. 7. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha saját magad nem akarsz utánajárni, akkor villanyszerelő. Lehet az előző tulajnak volt valami bekötve, aztán elvágták a vezetéket, és nem húzták vissza.
2023. febr. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Innen annyit tudok mondani, hogy vezeték.

A végei hol vannak? Ha nincs bekötve lekotrod, aztán kuka. Ha be van kötve, kideríted mi lehet.

2023. febr. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a szomszéd telefon, vagy upc kábele..hagyd a francba.
2023. febr. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tényleg egy ősrégi telefon-vagy internetvezeték, beszéltem a szomszéddal. (Az ő telkén van az oszlop) A francba nem hagyhatom, mert van közöttünk egy út és egy vizesárok, szóval oszlopnál kéne leszerelni; a levegőben nem lóghat.

Szolgáltatónál a 20 éves Műszempilla megnézte, hogy működik-e nálam az internet/telefon - jé, működik..de ezt senki nem is vitatta -, hívjam ki a szerelőiket (minek, ha működik), aztán ha mégsem működik (DE, működik!!), fizessek ki 7500 Ft kiszállási díjat.

Továbbra sem tudom, hogy kié a vezeték és van-e jogom hozzányúlni.

2023. febr. 8. 03:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha az ő telkén van az oszlop, akkor tulajdonképpen az ő hatásköre lenne leszereltetni, ha már nincs használatban.
2023. febr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

De ez nem az ő vezetéke, hanem az enyém :)

Szóval van egy oszlop, onnan megy háromfelé a vezeték. A szomszédhoz - akivel beszéltem -, egy másik szomszédhoz (vele még nem tudtam beszélni), és énhozzám.

A tetőm legfelső csücskére volt szerelve; így vettük a házat. Ezt a vezetéket (az enyémet) rántotta meg a vihar és vitte magával a cserepeket.

Nekem nem hiányzik, mert minden szolgáltatás működik, ergo tényleg valami ősrégi kábel lesz.

A tetőfedő majd nyilván leszedi - egyelőre jeges fönt minden -, de azt a kb. 100 méter kábelt mégse dobhatom csak úgy le a földre. Egy kirándulóút van a két ház között; gyerekek, kutyák járnak arra.

De lehet, hogy feltekercselem, és valahogy összetekerve az oszlophoz rögzítem. Így nem lesz se balesetveszélyes, és senki nem köthet belém, hogy megrongáltam a tulajdonát.

2023. febr. 8. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!