Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Digitális lázmérőbe melyik...

Master22 kérdése:

Digitális lázmérőbe melyik márka mér pontosan?

Figyelt kérdés
2023. febr. 7. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél normális helyen és jó lesz. Egyébként egy no-name is lehet jó, egy elektronikus rendszer kalibrálható pontosan, egyszerűen egy gyártas folyamán.
2023. febr. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%

Nekem még egyik sem jött be, de kórházban mindig jókat használtak a nővérek nálam is meg a családtagjaimnál is. Bár gyakoribb volt a fülhőmérő amit otthonra nem szoktunk venni. Sajnos nem tudom milyen márka lehet megbízható.

A gyerekorvosunk azt javasolta hogy úgy ellenőrizzük le, hogy egyik hónaljba legyen rendes hőmérő, másikba a digitális és ha megegyezik a mért érték akkor jó. A digitális hőmérők nekem nem csak nem azt a hőmérsékletet mutatták, de egymás után mérve mindig változott is rajtuk a mért érték - pár másodperces különbségnél.

2023. febr. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

2# miből tudod, hogy a korházi jó volt, vagy 2 hőmérőből melyik mutat jó? Egy digitális jóval pontosabban tud mérni mint egy hagyományos!

Ezt kizárólag egy hitelesítettel való összehasonlítás adja meg. Mindennél van %eltérés, ezen belül kell dolgoznia. Ezt a pontosságot a gyártó is megadja.

De ha ennyire küzdesz ezzel, on-line vegyél 3db-ot, aztán teszteld le, és 14 napon belül visszaküldheted gond nélkül.(válassz olyan üzletet, ahol helybe áttudod venni)

Bár ettől még így sem fogod tudni, melyik a pontosabb.


Omron pl jó márka, orvosi műszereket eszközöket is bőven gyárt.

2023. febr. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3

1. onnan tudom, hogy a kórházi jól működött mert nem kellett megismételni a méréseket, srban tudtak vele mérni a nővérek minden beteget rövid idő alatt és sajnos voltam lázas betegen is kórházban amikor mellette volt bent saját lázmérőm is, még higanyos.

2. Ismerem az Omron márkát, sajnos az a digitális hőmérő sem volt megbízható. Sokkal alacsonyabb testhőt mutatott a normálisnál, egymás után ismételve a méréseket mindig 1-2 tizeddel többet mért, de soha nem azonosat.

Leírtam mit tapasztaltam és miért, mit nem lehetett belőle megérteni?

2023. febr. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

A kedvedér csináltam egy próbát ma. Van egy Jutavit es egy kf-503 hőmérőnk. Mindkettővel 3x megmértem hónaljba. A kf 3x36.7 mutat. A jutavitnek elég vékony a vége 2x36.6 és 1x36.7 volt.

Az utóbbi vékony vége hátrányos, mert alig érezni hol van.

Kipróbàltam vízbe, egyszerre. Így 2xkét tized, 1x egytized volt az elterés.

Ennyit tudtam adatként szolgáltatni neked.

Maradj az utolsó ajánlasomnál, netes rendeles, bolti átvétel, és 14napig visszaviheted gond nélkül, otthon kipróbálod őket.

2023. febr. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 HA nekem szólt a válaszod akkor

1. nem kértem, hogy a kedvemért bármit is mérjél,

2. elég érthetően írtam le a válaszom és pont nem állítottam, hogy ne lenne jó digitális hőmérő, hanem leírtam egyértelműen, hogy "Sajnos nem tudom milyen márka lehet megbízható."

3. nem akarok digitális lázmérőt venni többet, elég az a kettő ami haszontalanul van a szekrényben.

4. ha tudsz jó, megbízható márkát, típust akkor válaszold meg a kérdést, mert a kérdező érdeklődött róla, nem én!

2023. febr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, nálunk a kórházba többféle hőmérő van. Az ember testhőmérséklete 36,1-37,2 között változik, amit több minden befolyásol. És a hőemelkedésre sem reagálnak egyformán. Így 1-2 tizedes eltérés nem jelent semmit. Nem ez az elterés fog befolyásolni egy kezelést.

Ha rendes helyen veszel hőmérőt megfelelő lesz a célra.

2023. febr. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
MIND!Egy-két tized pontosságot mind tudja és az pont elég.
2023. febr. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 D.Tomka válasza:

Ebben nem lehet jót mondani.

Van egy klinikai lázmérőm az pontos. Vettem egy 1200 ft-ost csalt 1.2 fokot, vettem egy OMRONT majd 5 ezerért, az is csal 1 fokot.

2023. febr. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!