Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha panel házban...

Mit csináljak ha panel házban lakok és a felettem lévőnek dugolása van ezért minden ürülék és pisi is az én fürdő szobámba jön le ?

Figyelt kérdés
már három napja ez van és a wc-ém folyton tele van ugy hogy nem is én végesztem el a dolgom Ha valakivel már volt ilyen az kérem segítsen

2023. febr. 16. 17:41
A kérdező szavazást indított:
Panel
Dugulás
Szomszéd
Panel ház
Emelet
Csőtörés
11 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Nálad van a dugulás, azt szüntesd meg.

Ha a feletted lakónál lenne, akkor nem folyna le tőle.

2023. febr. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Te dugultál el, jól írja az első válaszoló. Az mindegy, hogy ez az ő produktumuk vagy a tied - tőleg nem megy tovább.
2023. febr. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
nem feletted, hanem közvetlen alattad van a dugulás.
2023. febr. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
2%
Ez undorító, beszélj azokkal akik fölötted laknak ,hogy hozzád jön a szar és legyenek szívesek megoldani a dugulást, szerintem nem nálad van bár lehet mert nálunk sincs össze kötve a fölöttünk lévővel a wc, sajnálom de hívj szerelőt aki megnézi vagy ha nem telik rá akkor egy férfit, ez az ő dolguk(mondjuk apád vagy ha te magad is férfi vagy szereld meg!)
2023. febr. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Ahogy írták, itt nálad van a dugulás.

Mi jártunk így, legalsó lakásként amikor a csővezetékben dugulás volt akkor minden nálunk jött fel a vécében amit fent leengedtek.

de a dugulás még tőlünk lejjebb volt sok méterrel a csővezetékben. Csak mi voltunk a legelső kifolyási lehetőség.

Szerencsére napközben történt és bár hét vége volt, de viszonylag hamar ki tudott jönni a szerelő. Addig felrohantam és a lakókat megkértem, hogy semmit ne engedjenek le se a vécén, se a mosdóban mert dugulás van és nálunk jön vissza.

2023. febr. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
29%

Azért jelenik meg a sz@r a wc-ben, mert a te wc csészéd kimeneti csöve (hátsó vastag cső) nem lejt, hanem emelkedik kifelé azaz a fő gerinc felé. Így a fentebbről érkező főági gerincben a szennyvíz és hordaléka begurul hozzátok.

2 Megoldási lehetőség :

1.feljebb kell emelni a wc csészét, 2,3, 5 cm-el,és a csövet is e-hez kell igazítani. Ez a művelet nem lesz olcsó,mert ha esztétikusan is szeretnéd akkor a teljes alapzatot is utána kell emelni.

2. A gerinc ejtő vezetéken a wc-d becsatlakozását újra kell építeni,azaz a hátfalat kibontva, és elvágva a fő szennyvíz ágat,lejjebbre kell megépíteni 2-3-5 cm-el a becsatlakozást. Ez jó nagy rumlival jár, és munka közben az elvágott szennyvíz csőből potyoghat a fentebbi lakók "áldása",ami elég gyomorforgató tud lenni. :D)) Szóval ezt le kell csökkenteni a kritikus időt,pl vízzárással, és kommunikációval, azaz hogy bírják ki már kb 15 percig hogy semmit sem használjanak addig fentebb.

Én az utóbbit választanám,még ha esetleg fröccsen is a sz@r.

2023. febr. 17. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%

Alattad a főcsőbe dugulás van, és a visszatorlódó anyag hozzád kerül. Szólsz a közös képviselőnek. Amennyiben a függőleges csőbe dugul azt a ház fizeti a közös pénzből, mert az oda tartozik.

Nálad nem lehet, mert akkor nálad semmi sem menne le.


A többi fenn baromság. Elfelejtik, hogy társasházba mi a közös, mi a tiéd, és, hogy a csöved nem fog álltába megváltozni.

3# írja jól, hogy egyből alattad a gond, így hozzád torlódik vissza.

2023. febr. 17. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

7.

Ha teljesen el lenne dugulva alatta, akkor a víz nem tudna lefolyni lefelé(a többi fentebbi lakók vize is)és akkor a kérdezőnél konkrétan feljönne a szennyvíz a budijába,és kifolyna szó szerint a lakásába a szennyvíz.

De ilyet nem írt a a kérdező.

2023. febr. 17. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%
#8: nem teljes dugulás van, csak szűkület, a hirtelen lezúduló magy mennyiségű szaros víz ott megtorpan, és "visszaböfög" a kérdező csatornalefolyójába.
2023. febr. 17. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%

8# meg is írták a választ jól.

Elöbb utóbb a szilárd dolgok egymasra rakódva, egyre lassabban engedik le a vizet. Nem sokára tényleg szarba úszik a kerdező, ha nem hívnak dugulás elhárítót.

2023. febr. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!