Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy lehet megállapitani egy...

Hogy lehet megállapitani egy cserépkályháról hogy milyen tüzelésü?

Figyelt kérdés
A lakásban van egy a mit nem használtam nem tudom mivel fütsek eddig kipróbáltam fával de nem tul jó...
2010. okt. 5. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi baj vele ? Általában amelyikkel lehet fával,azzal lehet szénnel is.

Berakod a fát,ráraksz pár ujjnyi vékony fenyőt v.nyárt/az könnyen gyullad/és így,tehát felülről gyújtsd meg.

Bármivel tüzelsz,mindent felülről gyújts meg.

2010. okt. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amelyiken egy ajtó van, azt csak fával lehet fűteni! Ha két ajtó van egymás alatt, azt lehet csak fán kívül szénnel is fűteni!

A cserépkályha akkor hatékony, ha folyamatosan fűtesz benne, azaz minden nap begyújtasz. Tele rakod az égésteret levegősen hasított fával és levegőt hagyva neki az ajtón keresztül begyújtod. Akkor lehet lezárni légmentesen az ajtót, ha már nem lángol, csak vörösen parázslik a fa.

2010. okt. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy félreérthető amit írtam, nem az ajtón keresztül gyújtod be, csak onnan engedsz levegőt. Viszont alulról gyújts be, mert a lángok felfelé igyekszenek nem fordítva! Ja és nem ártana a kályha kéményét megnézetni szakemberrel!
2010. okt. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a probléma megoldódott.
2010. okt. 8. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!