Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ki költözek egyedül nyelvtudás...

Ki költözek egyedül nyelvtudás nélkül külföldre?!

Figyelt kérdés

Sziasztok

25 éves leszek egyedül élek (saját házban) barátnőm nincs (még nem is volt).

Arra gondoltam hogy elhagyom Magyarországot de még Európát is.

Amerikába de leginkább Kanadába szeretnék menni.

Angol nyelvtudásom nincs de társalgási szintem tudok németül.

Bele fáradtam már már mindenbe. Családom nincs se egy rokon akinek kellenék (állami gondozott voltam).

Így külföldön kezdenék új életet. Kanadába nagyon húz a szívem de nem tudom miért.

A házamat el adnám és mennék is utána külföldre. Tudom sok pénz kell hozzá de 6 évvel ezelőtt csak a telek ért 3 millió forintot. Van rajta 2 felújítandó két kis vályogház de ha csak szinte telek árban veszik is meg akkor is kapnák érte 4-5 millió forintot.

Ezt azért írtam le mert lenne egy induló alapom egy idegen országban ahol elég drága az élet.



2023. febr. 28. 12:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Csak úgy nyelvtudás nélkül azért a semmibe elég felelőtlenség. Iratkozz be egy tanfolyamra, és pár hónap alatt kellő tudást tudsz összeszedni, hogy legalább tudj kinn munkát vállalni. Bár én úgy tudom, hogy csak úgy már Kanadába se lehet kimenni, ha nincs cég aki vár.
2023. febr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nézd meg az alábbi videót! Igaz, hogy kamionos videó, de a srác 3x is elmondja, hogy angol nélkül neki se állj, sőt a nyelvvizsgát is említi.


https://www.youtube.com/watch?v=720x1FFQAJc

2023. febr. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
nyelvtudás nélkül sehova se menj! Kanada, usa be sem fogad. Elsőnek a társalgási németet használd ki, onnan megpattanhatsz akárhová.
2023. febr. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 NTBS ***** válasza:
84%
Ne. Van házad, munkád. A többi majd kialakul.
2023. febr. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%
Én tudok angolul. Régen nekem is az volt a vágyam, hogy kiköltözök Amerikába, csak nekem van itt családom, lett komoly kapcsolatom. Így maradtam a fenekemen. Unokatestvérem kiment, viszont megbánta és visszajött. Mondván, ott sincs kolbászból a kerítés. Mondjuk ez nyilvánvaló, nem is értem, mit várt. 🙈🤷 Lényeg a lényeg, ha megtanulsz valamilyen szinten angolul, én a helyedben mennék!!
2023. febr. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Kezdj el intenzíven angolul tanulni és ha már nem tudnak Kanadában eladni, akkor indulj útnak!

De a házadat ráérsz eladni 1-2-3 évig, inkább add ki (közjegyzői szerződéssel!) nagyon megbízható személynek, hogyha mégsem jön be neked az elképzelt Éden, legyen hova hazajönni.

Nyelvtudás nélkül 1 hét múlva nem lesz pénzed és csak elcseszted a házadat!

(Mondjuk ha itthon nem leltél barátnőre, kint még annyira sem fogsz, csóró, makogó migránsként)

2023. febr. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
24%

Csak aztán nehogy úgy járj mint a nagybátyám!

Ő 20 évvel ezelőtt nagy pofával elment pont Kanadába, nyelvtudás nélkül.

A szakmája pék volt úgy gondolta, nyit egy pékséget és övé a világ!

A leveleiből úgy is tűnt, hogy nagyon bejött neki az élet, küldte a képeket, jobbnál jobb autók, luxusszámba menő ház, cuki kis péküzlet+kávézó.

Aha, csakhogy semmi sem volt igaz!

Minden jobb autó mellé odaállt, amit látott az utcán, a ház az a ház volt, ahol fillérekért ganajolt, a cuki kis sütiző meg szintén másvalakié volt.

Végül nagykövetségi segítséggel tudott öregen, betegen, lyukas cipőben hazavergődni, mert repülőjegyre sem volt pénze.

Eleinte segítgette a rokonság, aztán mindenki megunta, valószínűleg hajléktalan, ha él még egyáltalán.

2023. febr. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyaralni sem, nemhogy lakni.

Nyelvtudas nélkül alja munkat kapsz, minimálbérért, es nem, nem fog felvetni a pénz.

Kanadába meg vizum kell, a takarito/mosogato nem hianyszakma hogy megadják.

2023. febr. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Kanadába és USA-ba nagyon szigorú feltételelhez kötik a bevándorlást (de még Angliába is brexit óta), nem úgy van hogy csak gondolsz egyet és kimész legálisan munkavállalás szempontjából. Még a nyelvismeret, sőt a nyelvvizsga sem elegendő a letelepedéshez - általában a célország által előírt nyelvvizsgával kell rendelkezni + piacképes diplomával (pl: informatikus, orvos, mérnök) - na az ilyen embereknek van lehetőségük letelepedni vagy akit egy nemzetközi multi kiszervez és intézi a vízumot.
2023. márc. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%

aha, értem, tehát gagyogsz valamennyit németül, nulla angol, ezért eladod a házad, és kb 10.000 eur/usd pénzzel kivándorolsz a három állam egyikébe, aki ma már nagyon maximum akkor fogad be, ha van nyolc phd-d, több pénzed mint amekkora számot le tudok írni szavakkal és a munkahelyed már felvett téged, aláírt mindent és kérvényezte a bevándorlási hivatalnál, hogy engedjék be az országba az új munkatársukat.

10ezer meg szrt se ér külföldön, bécsben egy szoba bérlésével nagyjából 2000-2500 eurót a megérkezés pillanatában ki lehet fizetni különböző szerveknek, és ez egy viszonylag középeurópa eus ország (tehát rohadt sok ügyintézésért nem kell fizetned, mert elfogadják a magyar dolgaidat)

2023. márc. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!