Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Amerikai konyhás nappali vagy...

Amerikai konyhás nappali vagy külön konyha?

Figyelt kérdés

Van egy régi kisebb téglalakásom.

Külön bejáratú a hálószoba, külön van a nappali és külön van egy kis konyha

( inkább csak főzőfülke)


Mivel a nappali és a konyhát csak egy vékonyabb válaszfal választja el,ezért arra gondoltam össze lehetne nyitni a nappalit a konyhával,és úgy nagyobb lenne a tér.


Mindig is tetszettek az ilyen amerikai konyhás nappalik,de nem tudom,hogy mennyire praktikusak?



2023. márc. 9. 17:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
A szagelszívás miért olyan fontos? Nem elég, ha jól szellőztethető a helyiség egyszerűen ablaknyitás módszerével?
2023. márc. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Salx Narval ***** válasza:
100%
Egyedül élsz és tetszik is, akkor csináld meg. Kis légterű lakásoknál növelheti a komfortérzetet, ahol van tér bőven ott nincs különösebb jelentősége, vagyis tetszés szerint választható bármelyik megoldás. Azt írod inkább csak főzőfülke a mostani konyhád, így akár kicsit bővíthető is anélkül, hogy a nappali rovására menne. Hogy praktikus megoldás e nálad azt nem tudom látatlanban megítélni, azzá kell tenni ha nem lenne az. Ha falat bontasz akkor pár kisebb változtatás már nem igazán számít. Szerintem nem fogod megbánni. Nekem ugyan nem amerikai konyhás a lakásom de egy légterű az előszoba, konyha, nappali, nem érzem hátrányosnak kicsit sem.
2023. márc. 10. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Már mindenféle konyhát kipróbáltam, leírom, nekem mi jött be. Külön konyha előnyei, hogy - mivel a konyhában mindig van valamilyen szemét és rendetlenség, -zöldségtisztítás, mosatlan edények főzés közben, a bevásárlás cuccai-igy nem lomosítod el azonnal az egész lakást.Mégegy: ha főzöl, és van is szagelszívó, az elkerülhetetlen, hogy szagok keletkezzenek, ha külön konyhád van, és ablaka is van, az ajtót becsukod, ablakot ki, és a lakás nem fog hagymaszagban vagy éppen halszagban úszni.

Amerikai konyha előnyei: még ha egyedül élsz is, nem érzed magad elszeparálva a főzés idejére,-nálunk mindig az volt, hogy ezt nézd, azt nézd, persze a konyhából nem tudtam mindig azonnal kidugni a fejem, így kimaradtam dolgokból,ténylegesen nagyobb a helyed, de a közös légtér sajnos azt jelenti, hogy sokkal többet kell majd takarítanod és a lakásban állandó kajaszaggal kell számolnod.(a jelenlegi lakásomban ez van, a konyha egy légtér mindennel, csak egy emelt pult az elválasztó, de azt is utólag rakattam oda, mert addig szó szerint az egész lakás kupisnak nézett ki, ha elkezdtem csinálni valamit a konyhában, így legalább el van takarva)

Az én szuper megoldásom a hétvégi házunkban jutott eszembe: a konyha miniatűr, felső szekrények nincsenek is, mert minden oldalon nyílás van, 2 ablak a kert felé, egy üveg tolóajtó a konyha bejáratához, és egy eltolható (ezáltal bezárható) ablak a nappali felé.Ha főzök, a lakás felőli nyílások bezárva, de mindent látok, ha akarok tv-t nézek közben, a szgok kizárva, de én nem.

2023. márc. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nem éltél még külön, vagy nem szoktál főzni? Mert akkor lesz igazán egyértelmű, hogy mi neked a praktikus, mikor benne vagy a gyakorlatban, és észreveszed, hogy ez vagy az neked kényelmetlen vagy kényelmes.

Nálunk most (szintén kis lakás, bár a tiédnél azért nagyobb) a konyha külön helyiség ugyan, de nincs ajtaja, a közlekedővel egy légtérben van. A szétterjedő kajaszagot én sem szeretem, jobban örülnék ha nem lenne így, de azért elviselhető. A főzés és a mosatlan edények kuplerája nálunk így még éppen nem feltűnő, de ahogy más is írja, az amerikai konyhás megoldásnál nagyon szem előtt van. Annak mindig tiptopnak kell lenni.

A túl kicsi konyha viszont a halálom. A miénk kb. 3×3 m-es, de rengeteg káromkodás hagyja el a számat főzés közben, mert egyszerűen nem lehet benne elférni. Ha 2 edényt előveszek, már a vágódeszkával a földre kell költöznöm, és folyton leverek valamit.

Ha nem, vagy nem abba a lakásba tervezel gyereket (a mérete miatt gondolom nem), akkor jó lehet az amerikai konyha, ha gyerek is lesz ott, akkor viszont megint problémás. Én nem tudom őket kint tartani, amíg főzök. A lábam alá jönnek, a forró tűzhely körül botladoznak, tapogatják a nyers húst, kiborítják a lisztet, feleszik a leesett koszt.

Mostanában készülünk házba költözni, a konyhát 2 ajtó és egy kis folyosó fogja elválasztani a lakótértől. Nekem egy áldás lesz.

2023. márc. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

14*

"a konyha külön helyiség ugyan, de nincs ajtaja, a közlekedővel egy légtérben van."


Ugyanígy van nálam is,szerencsére,hogy a konyhának van saját ablaka.

Különben a mérete

1,5x2,4

3,6m2 a konyhám


Igazából amit szeretek benne jelenleg,hogy ha a konyhában kinyitom főzés közben az ablakot,nem terjeng a kaja szag a nappaliban.


Tetszenek az amerikai konyhás nappalik, csak attól félek hogy akkor az egész nappaliban terjengene az olaj a hagyma a kaja szag, főzés közben

2023. márc. 10. 12:29
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ha főzök, a lakás felőli nyílások bezárva, de mindent látok, ha akarok tv-t nézek közben"

De akkor a tévé hangját nem hallod, úgyhogy max. némafilmet nézhetsz - az meg főzés közben élvezhetetlen, mert hangja nincs, a képről meg lemaradsz, mert azt kell nézned, hogy mit hova raksz, hogy mit szeletelsz épp, stb., különben elvágod a kezed, odaég, stb.

2023. márc. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem mondom, hogy a lángos, v a sülő krumplis pogácsa illatát nem lehet érezni a nappaliban de ahol ablak, v kültérre nyitott szagelszívó van ott azért nincs durva "menzaszag".
2023. márc. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Engem sose zavart az ételszag, hiszen csak finomakat főzünk, annak meg a szaga is jó :) - meg eleve mindig ablakos konyhánk volt. Szerintem elég ott szagelszívóban gondolkodni, ahol nincs ablak a konyhán.
2023. márc. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
16! Csak arról van szó, hogy ha a párom kiabál a nappaliból, hogy ezt nézd meg, meg ide nézz, mire kijövök a konyhából, természetesen már mincs mit nézni, így meg van.
2023. márc. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!