Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Másnál is tele van most a ház...

Másnál is tele van most a ház óriási katicákkal?

Figyelt kérdés

Tele van a lakás hatalmas katicabogarakkal!

Van szúnyogháló, az ajtót zárjuk és mégis!


Nem tudom honnan jönnek, már betömtem a réseket, többet nem tehetek.

Kis insecticide-t is fújtam, de...


Másnál nincs most ilyen jellegű probléma?

Mi észak-Magyarországon élünk.

2-3 éve van csak ez, már lassan 50 éves a házunk, azelőtt nem találkoztunk ilyesmivel.


Rendes katicabogár, van amelyiken kb. 7 pötty van, de láttam már olyat, amin egy pötty sem volt.

Annyi, hogy ezek nagyobbak. De tényleg nagyok, akinél van az biztos tudja miről beszélek! Mint egy krumplibogár vagy nem is tudom.


Mondjatok már valamit, nálatok is vannak? Mit tisztek ellene?

Kell ezektől tartani?


Aggódom, ha elbújik a ruhák közé vagy az ágyneműbe akkor az ott tesz valami kárt? Petéket nem rak, ugye?


Szellőztetni muszáj.


2010. okt. 7. 14:08
1 2
 1/16 anonim válasza:
Igen :O
2010. okt. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nálatok is bemennek a házba?


Előbb láttam egyet, ami tiszta fekete a hátán 2-3 pirosas egyenetlen folttal.Érdekes volt nagyon.


De a legtöbb sima katica jellegű, semmi extra, csak nagy.

2010. okt. 7. 14:26
 3/16 anonim ***** válasza:
nálunk nincs, de én örülnék neki :) tök aranyosak lehetnek. A katica egyébként eszik poratkát is, nemcsak levéltetvet, szóval házon belül is inkább hasznos, mint kártékony.
2010. okt. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Lépj kapcsolatba bio kertészekkel és add el nekik,tetü írtónak.Komoly.
2010. okt. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ez a katica nem a nálunk honos hétpettyes katica. Írtani kell mert káros!!!!!


Az ázsiai katicabogár szétrajzásának útját egy internetes térképen is nyomon lehet követni és bejelentést tenni, ha találkozol vele.


Itt egy cikk róla: [link]

2010. okt. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Harlekinkatica: pusztítsa el, és adja fel postán


[link]

2010. okt. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Egy új katicafaj jelent meg hazánkban, mely veszélybe sodorhatja a nálunk élő katicafajokat, többek között a hétpettyes katicát is. Az ázsiai harlekinkaticát biológiai védekezés céljából hozták be Európába, de sikeresen megtelepedett a természetben, és rohamosan terjed az egész kontinensen. Komoly károkat is okozhat, például tönkreteheti a mustot, és tömegesen telepedhet be lakásokba.
2010. okt. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hát nekem is egyik kedvenc kis állatkám volt a katica, de ezek hatalmasak!

Előbb majdnem 50 darabot dobtam ki csak az egyik szobából, megszámoltam!

Alig bírtam bezárni az ablakot, mert ott is katicák másztak. Közben repdestek... egy rémálom volt.


A bio-kertészetet hol keressem? És akkor kijönnek befogni őket valahogy vagy nekem kell dobozba gyűjteni és leadni?

Rengeteg van, a ház köröl is repdesnek, már bezártam ajtót, ablakot így is minden percben nekipattan pár darab az ablaknak.


Én komolyan nem tudom milyen katicák ezek, pár évvel ezelőttig nem is halottunk még ilyenről.

Most meg itt a nagy invázió.


Ha valakinél hasonló a helyzet legyen szíves írjon vagy ide, vagy privátot. Azt is leírhatja, hogy hol lakik.

Pár ismerősömnek már említettem, de náluk nincsen semmi.

2010. okt. 7. 16:33
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utóbbi válaszokat is, igen ez lesz az! Ne tudjátok meg most milyen ideges vagyok! Mármint, hogy egyes idióta emberek tehetnek erről is...
2010. okt. 7. 16:40
 10/16 A kérdező kommentje:

Na, utánanéztem kicsit. Azt olvastam, hogy különösebben nem veszélyes, ha bejön a lakásba.

Tudom, hogy a többi katica és a bor veszélyben van, de az engem annyira nem érint.

Remélem már nem találok sokat, mert nem tudom hogy merek majd este lefeküdni aludni...


Egyébként akinek hasonló problémája van üzenem, hogy irtószerrel ne is próbálkozzon, én már fújkáltam itt mindennel, de semmit sem ért ellenük.

2010. okt. 7. 16:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!