Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Legális lekérdezni a szomszéd...

Legális lekérdezni a szomszéd ház tulajdoni lapját?

Figyelt kérdés
Nem kerülök emiatt bajba? A szomszéd 1 éve eladta a házat, nem mondta kinek. Azóta nem jelent meg senki, nincs nyírva a fű, semmi. Tettünk ki egy cetlit de 1 éve ugyanott van. Nem kerülhetek bajba ha lekérdezem ki az új tulaj? Akkor talán tudnék neki levelet írni vagy valami. Azt írja a földhivatal rendszere, hogyha belépek akkor minden amit csinálok rögzítve lesz. Ezt miért írják? Vagy csak a saját tulajdonomat szabad lekérdezni?
2023. ápr. 2. 12:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Legális, online a földhivatal oldalán le tudod tölteni ügyfélkapuval.
2023. ápr. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem lenne legális? Ha az lenne akkor a Földhivatal oldalán ki lenne írva, hogy csak a sajátodat kérdezheted le és igazolnod kellene, hogy te vagy a tulajdonos.
2023. ápr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos attól még, hogy lekéred, nem tudsz neki levelet írni, mert csak a tulajdonos nevét fogja kiadni, de egyébb elérhetőséget nem. Max a facebookon tudsz majd keresgélni, de nembiztos, hogy ott megtalálod.
2023. ápr. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

a legegyszerűbb, ha bemész anFöldhivatalba, és kérsz egyningyenes betekintést..az őr ad egy űrlapot, arra felírhatod kinek a tulajdoni lapjáról érdeklődsz...persze alapból kell tudni a helyrajzi számát..

Amúgy senkit nem érdekel. Én is lekérdíztem az összes szomszéd telek tulajdonosi körét, hiába titkolóznak, nem köszönnek, nem mutatkoztak be...így tudtam jeg az új tulajok nevét, ingatlahányadát.


Papírt vigyél, mert leírhatod az adatokat.


Ez így ment évekkel ezelőtt is. Rólam pont így érdeklődnek....

2023. ápr. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
3. A teljes tulajdoni lapon rajta van a tulajdonos lakcíme.
2023. ápr. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5%
#5 Ja csak az valószínűleg az a cím amit a kérdező le szeretne kérdezni ;) , akkor meg nem ment vele semmire.
2023. ápr. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
6. A tulajdoni lapon a tulajdonos lakcíme van rajta. Valószínűleg nincsenek bejelentkezve az egy éve üresen álló házba és az a lakcím van rajta, ahol él.
2023. ápr. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 qkker1 ***** válasza:
84%

#6


Nem lehet az a cím, mert az adás-vételkor -jó esetben- még nem lehetett oda bejelentkezve.

2023. ápr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az égig érő fű miatt tehetsz bejelentést a jegyzőnél és akkor ők megkeresik a tulajdonost.
2023. ápr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
37%
#7˙#8 A "valószínűeleg" egy dolog, és később is bejelentkezhet mert a kormányablak, a földhivatal rendszere össze van kapcsolva. Néztem a sajátomat, és a régi tulajdonos új lakcíme is rajta van, pedig ők még jó 1 hónapig itt laktak miután én már a földhivatalban beadtam a papírokat. A kérdésben szereplő ingatlanra az új tulajdonos vagy bejelentkezett vagy nem, de akár valamelyik családtag nevén is futhat, mert pl megvette a gyerekének, vagy vállakozó. Lehet találgatni, de inkább meg kellene nézni, aztán kiderül.
2023. ápr. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!