Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Elromlott a kilincsünk. Hogy...

Elromlott a kilincsünk. Hogy nyissuk ki az ajtót?

Figyelt kérdés
A mai nap, amikor be akartam nyitni a fürdőszobába, lehajtottam a kilincset, kattant valami és nem nyílt ki. Azóta lehet forgatni a kilincset össze-vissza, nem történik semmi. Gondolom ki kéne cserélni a zárat, na de ehhez valahogy ki kéne nyitni az ajtót...
2008. dec. 28. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
hát látni kéne hozzá az ajtót... De ha hozzáférsz, akkor egyszerűen szedd le az egészet. Ha nem, akkor próbáld valami rövid dróttal vagy egyéb célszerszámmal visszatolni a zárnyelvet, és úgy kinyitni. Ha ez sem megy, akkor vagy szakembert hívsz, vagy kifeszíted az ajtót. Más most nem jut eszembe.
2008. dec. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Telefon- vagy hitelkártyával nyomd vissza a nyelvét, akkor kinyithatod. Utána zárcsere.
2008. dec. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
A 22:06-os válaszoló már mindent elmondott. :)
2008. dec. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az újabb fajta zárbetéteknél a kilincs nyelvét lehet kulccsal is nyitni. Ha megvan a kulcs valahol, akkor azzal ki fogod tudni nyitni.


Régi betétnél valóban játszik, hogy leakasztod az ajtót.


Ha nincs meg a kulcs, akkor sem kell feltörni, gondolom nem fúrásvédett saválló zárbetét van a fürdőszoba felé, egy szakember kb. fél perc alatt kinyitja.


Te döntöd el, hogy melyik olcsóbb, ha kifeszíted, aztán visszaállítod az eredeti állapotot, vagy ha kihívsz valakit.

2008. dec. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom leakasztani az ajtót, mert a zárnyelv vagy mi odafogja és nem engedi felemelni. Kártyával sem sikerült eltolni a nyelvet, mert van egy 90°-os forduló az ajtókeretben. Megpróbálom vhogy kifeszíteni.
2008. dec. 29. 12:05
 6/10 A kérdező kommentje:

Megoldottam. Az ajtót tartó fába belekalapáltam egy csavarhúzót úgy, hogy betolja a nyelvet :D


Köszönöm a válaszokat!

2008. dec. 29. 14:36
 7/10 anonim válasza:
És most hol sza*tok?
2009. aug. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
WC-n... -.-"
2011. jún. 6. 15:51
 9/10 Szeppl válasza:
Nalam ugyanez. De a feszegetes stadiumhoz erve az volt a (kesobb beigazolodott) gyanum, hogy a nyelv nem mozdithato... A megoldas a felig befeszitett ajton benyulva a tohban levö lemezt kalapaltam egy csavarhuzoval tavolabbra a ´nyelvtöl, mig ki nem akadt.
2012. dec. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mi sajnos most jártunk így a wc ajtóval... 1 óra vacakolás után fogtuk és szétvertük az egészet a zár körül úgy ahogy van... NEm volt más megoldás, midnent próbáltunk, szoval előre részvétem anak aki idetéved megoldást keresni. :D
2016. szept. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!