Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Elbírná a rendszer a nyitott...

Elbírná a rendszer a nyitott rendszert ?

Figyelt kérdés
Ariston gáz kazánunk van. Pontosan a cső anyagát nem tudom, de szerintem horganyzot acél csővel megy mindenhova a radiátorokhoz a víz. Tehát nem műanyag. Nézegettem pár vegyes tüzelésű kazánt de ezek ügye csak nyitott rendszerre vannak kitalálva. Nekünk nem tudom, hogy most nyitott vagy zárt a rendszerünk mert csak a gáz kazán van és kész. Nincs semmi féle plusz tartályunk. Ha valaki jártasabb ebben az megmondaná, hogy alkalmas-e a rendszer egy nyitott rendszerr kialakítására ?

2023. ápr. 14. 16:45
1 2
 11/14 Majatom ***** válasza:
76%
Nekünk ugyan ilyen gázkazánunk van, és úgy van rákötve egy Totya 28, ahogy a 7-es válaszoló leírta. Zárt a rendszer, hidegen 1,1 bar, 50 fokos víznél 1,5 bar. Puffer nincs, így viszonylag hamar (30 perc) felmelegíti a vizet a vegyes, viszont hamar (1-2 óra) le is hűl, miután leégett a tűz. Direkt ilyenre is akartam, csak kiegészítésnek van a vegyes, alapból a gáz tartja a hőmérsékletet szinten a házban, programozott termosztáttal, nappalra, amikor nem vagyunk otthon, lejjebb van véve. Mikor hazaérünk 16 órakor, akkor a vegyessel felnyomom a vizet, kétszer teszek még rá, kb. 20 órakor lezárom, aztán kb. 22 órától viszi tovább a fűtést a gáz. Gondolkodom a puffertartályban, mert tény, hogy kormolódik a kazán, mivel a huzatszabályzója folytja az égést, mikor már felmelegedett a víz.
2023. ápr. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 mindentudó99 ***** válasza:
#11 Elég drága már sajnos egy puffert beszereltetni. Azért a napi 3-4 óráert ha csak annyit használod a vegyest nem biztos hogy érdemes. Nem fűtődik fel benne a víz annyira hogy ki tudd hasznàlni.
2023. ápr. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Majatom ***** válasza:
Én is ettől tartok, ahogy számolom 500.000-alatt nem is fog megállni. Amíg van 105 Ft-os gáz, addig nem jön vissza a puffer ára belátható időn belül. Egyedül a kazánt sajnálom, hogy csupa korom.
2023. ápr. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 mindentudó99 ***** válasza:
Ez van néha ki kell takaritani.
2023. ápr. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!