Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen fóliát, egyéb bevonatot...

Milyen fóliát, egyéb bevonatot lehet tenni az ablaküvegre, esetleg kicserélni az egész ablakot, ha azt szeretném, hogy ne lássanak be, de én kilássak és a fény is bejöjjön?

Figyelt kérdés
További kérdésem, hogy akkor is megoldható-e ez, ha a kérdéses ablakkal szemben egy másik ablak van?

2023. ápr. 29. 11:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

Amíg nàlad sötétebb van mint kinn, megoldható. Amint villanyt kapcsolsz, nem.

Hacsak nem egy okos ablakot építesz be, ami egy vagyon, de legalább mindenre jó lesz.

2023. ápr. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta. Ezt reflexiós üveggel lehet megvalósítani, de vannak utólagos reflexiós fóliák is.

Mindenesetre amíg kint világosabb van mint bent, addig jól működik, mikor már sötétebb van egy reluxa is segít.

2023. ápr. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nálam egy olyan megoldás van hogy az ablak felöl egy led fénysor megvilágítja a fehér függönyt így nem látnak be akkor sem ha felkapcsolom a villanyt.
2023. ápr. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az nem baj, ha este, villanykapcsoláskor már belátni rajta, mert akkor lehúzom a redőnyt.


De nem tudom, hogy nappal nem jelent-e problémát, hogy szemben is van egy ablak.


Azért vagyok ebben bizonytalan, mert a sima fehér függönyön át be lehet látni abba a szobába, ahol szemben is van egy ablak (egy másik szobáé, a kettőt egy boltív választja el), de nem lehet belátni a másik szobában, ahol nincs ilyesmi. Mindkét szobában egyformák a fényviszonyok, csak az első esetben csatlakozik hozzá egy világosabb szoba.

2023. ápr. 29. 13:15
 5/13 anonim ***** válasza:
A tüllfüggöny is így működik, hogy addig nem látni be rajta, ha bent sötétebb van, mint kint.
2023. ápr. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azt tudja valaki, esetleg, hogy milyen elven működnek az ilyen bevonatok?
2023. ápr. 29. 15:25
 7/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, sógoromék egy sima fóliát raktak fel az ablakukra, az visszaveri a fényt és senki nem lát be hozzájuk se nappal, se éjjel, függöny sem kell rá.

[link]

[link]

[link]

Nálunk sima ablakfólia van a fürdőszoba ablakán és nem lehet belátni rajta a mintája miatt még este sem. De ez kifelé is korlátozza a kilátást, szobába nem ajánlanám.

[link]

2023. ápr. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket és a válaszokat!
2023. ápr. 29. 15:50
 9/13 anonim ***** válasza:

meguntam a szembőli bámulást, elmentem a Homasitába, és kértem olyan fóliát, amit járművek ablakaira ragasztanak. Több változat van, az enyém beengedi a fényt, de tükröz, nem látni be.


Ha érdekel, ott segítenek. Hazaviszed, az ablakot letörlöd, és máris ragaszthatod..


Sok sikert, nagy élmény lesz!

2023. ápr. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Belátásgátló fóliának hívják, a helyi ablakosnál kell érdeklődni, ablakonként 15 perc felragasztani.


Nappal egész jól működik, tehát amíg kint világosabb van mint bent, nem lehet belátni. Este nem működik.

2023. ápr. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!