Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől levegősödik be állandóan...

Mitől levegősödik be állandóan a zárt fűtési rendszerem?

Figyelt kérdés
Van a rendszerben 4 darab automata légtelenítő is, ki is jön rajtuk a levegő, de következő fűtés bekapcsolásakor újra fellevegősödik. Olyankor kopogva indul a szivattyú, radiátorok meg csobognak. Hol szívhat levegőt be? Zárt rendszer, gáz.

2023. máj. 4. 10:35
 1/7 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Lehet nem annyira zárt, valamelyik fal nem nedves esetleg?


Amúgy én is ezzel küzdök 2 havonta leesik a nyomás 1.4 hideg bárról 0.8ra szép fokozatosan. Lassan vége a fűtési szezonnak, kihívok szerelőket, rendbe tenni a teljes rendszert

2023. máj. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Utána is kell tölteni a rendszert? Ezt nem írtad. De ha igen, valahol elmegy.

Szivattyú beépítési iránya megfelelő?

2023. máj. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nyomás gondok voltak, de azt megoldották, hogy a tágulási tartály előnyomását beállították normálisan 1 bárra, mert gyári 1,5 báron hagyta a régi szerelő, mikor cserélte. Ekkor újra lett töltve a rendszer, azóta a nyomás nem megy el hidegen sem. De a levegősödés maradt. Pedig a szivattyú is lett légtelenítve. Egy radiátor csinálja állandóan, egy keresztbe kötött radiátor. Pedig már le is lett szedve, ki lett mosva, szelep is lett cserélve, semmi eredmény.
2023. máj. 4. 14:32
 4/7 nemaRendőrség ***** válasza:

Utántölteni hogy töltöd amúgy?


#1 vagyok, mi slagos rádugós rendszert örököltünk és rengeteg levegő kerül a rendszerbe, ezért nem is vettem sürgősre az átnézését

2023. máj. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nem töltöd a rendszert, nem megy le a nyomás, akkor nem levegősödik a rendszered.

A szivattyúnak lehet, hogy nagy a sebessége, kavitál a víz, azt hallod. A radiátornál is lehet, ha kózel van a szivattyúhoz. Vagy csak a víz áramlást hallod egy darabig.

Ha lelevegősödne a rendszered, akkor lemegy a nyomás is, ergó után kell töltened

2023. máj. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem is slagos megoldás van. Bosszantó is, hogy nem lehet normálisan beletölteni egy csap megnyitásával, mint normális helyeken.

Akkor lehet a szivattyú a gond és annak a hangja az. Pedig már lassabbra vettem hármasról kettesre, mert kettesen is azonos idő alatt melegszik fel minden, feleslegesnek éreztem maxon nyomatni, egyesen meg a távolabbi helyiségekbe sokkal később melegednek a radiátorok, az már kevés volt ide, lévén hogy a kazántól legtávolabbi radiátor pont a leghosszabb radiátor a házban.

2023. máj. 4. 23:18
 7/7 nemaRendőrség ***** válasza:
A slagozás az oka akkor, az összes levegő ami benne van, megy a rendszerbe
2023. máj. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!