Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A puffertartály beépítésével...

A puffertartály beépítésével nehezebben lehet felfűteni a házat? Több időbe telik?

Figyelt kérdés
Mármint ha beépítenek egy 1000 literes tartályt, nyilván nem mindegy, mennyi víz van a rendszerben, mennyi vizet kell felfűteni. Gondolom így több időbe telik tűzrakás után, hogy meleg legyen a házban. Vagy semmi köze hozzá? A tartályban lévő víz utólag lesz melegítve?

2023. máj. 15. 14:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Előbb a radiátorok melegednek fel és csak egy bizonyos hőfok felett nyit ki egy termosztát ami elkezdi bevonni a keringésbe a puffertartályt is
2023. máj. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
36%

És azt a hőfokot hol mérik? :D

Jah, csak fotelkommentelő vagy, vagy ebből élsz, mint mindentudó. Mindjárt megírja a frankót :D

2023. máj. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Elsőnek köszönöm a választ! Második válaszadással sokkal okosabb nem lettem. :D
2023. máj. 15. 17:39
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

#3 Amire én gondoltam az a laddomat, de most kicsit jobban utánanézve annak nincs köze a radiátorokhoz, az csak azért felelős hogy a kazánba ne áramoljon vissza túl hideg víz, és ezáltal ne kátrányosodjon el a kazán.


Viszont a kérdésre válaszolva, a radiátorok a puffer tartály felső részéről kapják a meleg vizet, vagyis nem kell az egész tartály víznek felmelegednie ahhoz hogy a radiátorok is bemelegedjenek.

2023. máj. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
21%

Viszont a puffertartályban hatalmas hőleadó kell, így az egész puffertartálynak fel kell melegednie.

Aki volt olyan buta, hogy vett, annak el is romlott aztán már azt is letagadta, hogy volt neki :D

2023. máj. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 mindentudó99 ***** válasza:
100%
#2 Ha zavar hogy leírom a puffertartály hasznosságát ne olvasd. Tudod ez úgy van hogy attól hogy te nem értesz valamihez és a működését se érted fel se tudod fogni attól még lehet az jó. Ezt mindenképp nálad nagyobb tudású emberek talàlták ki. És bár lehet te így gondolod de nem azért gyártják világszerte hogy téged mucsaröcsögei fotelszakértőt bosszantsanak vele. Hogy a kérdésre válaszoljak nem telik több időbe vele felfűteni a házat. A kazán elmenője a puffer tetejébe van kötve onnan a melegvíz mindjárt a radiátorokba megy. A puffer 1000 l vize meg átmelegszik felülről lefele plusz a radiátorok visszatérő vizének a hőjétől. Nálam így van megoldva. 25-30% ot biztos lehet spórolni plusz komfortosabb.
2023. máj. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
23%

De mondjuk 1 óra alatt felmelegszik a puffertartály felső 100 literje, és az a 100 liter kb 1 perc alatt befolyik a radiátorokba, utána megint várni kell 1 órát, hogy melegvíz follyon a radiátorok felé.


Szerintem akinek a fél élete abból áll, hogy az összes puffertartály kérdés alá kommentáljon, ott vannak más bajok is.


Meg te is leírtad, hogy a puffertartály arra jó, ne legyen kátrányos, de a tisztítás kb 2 perc évente, meg nem hiszel a huzatszabályzásban, pedig azt is nálad okosabbak építették :D

Meg, hogy jött ki a 25%? Hány mérés alapján? :D

2023. máj. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Hát gyerekek, elvagytok... :D Én tök hülyeként feltettem egy kérdést, hogy majd választ kapok, megéri-e avagy sem, beruházni puffertartályra.....ti meg vitába keveredtek... :D Na sokkal előrébb nem vagyok...
2023. máj. 15. 20:29
 9/18 anonim ***** válasza:

Kérdező talán ebben elhangzik hasznos infó a számodra: [link]


Vagy ebben: [link]

2023. máj. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 mindentudó99 ***** válasza:
#7 Ebből a kommentedböl pontosan látszik hogy fogalmad nincs a tartály működéséről.
2023. máj. 16. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!