Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Üdv. Tettem fel hirdetést a...

Wicacica kérdése:

Üdv. Tettem fel hirdetést a jófogáson. Lett egy érdeklő, csak ő a hirdetésem akarta megvenni. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Sejtem hogy csalás, csak biztosra szeretnék menni.

2023. máj. 20. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Vannak fals érdeklődők, csak a mail címedet csalják ki szállítás, vasárlás kapcsán, hogy kell ez az adat. Aztán kapsz mailt, hogy igazold vissza neki. Innentől jön a kémprogram letöltése, ami további adatokat lop.

Ne adj ki mail címet stb.

Kicsit kurta a fogalmazás néha, túl szabványos, olyan nem túl odaillő szójelentésekkel.


Kapsz még pár hasonló erdeklődőt biztos. Ha nem írsz nekik abbahagyják.

2023. máj. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem azt akarta írni, hogy a hirdetett dolgot venné meg, csak add meg a mailcímedet. De nem jött össze a fordítógépes szöveg.

Tőlem is már kétszer akarták elkérni a mailcímemet. Miközben nyilvános a telefonszámom, írni meg lehet privátban a Jófogáson.

Mindkét esetben gyakori női név volt az "érdeklődő", Tóth Erika és Kovács Krisztina. (Úgy gondolták, megbízhatóbb neveknek tűnnek, mint a Lakatos Ronáldó.)

A fogalmazás furcsa, valószínűleg fordítógép segítségével készült.

2023. máj. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
László Egerszegi néven kérte az email címem. Nagyon köszönöm a segítséget.
2023. máj. 20. 21:31
 4/6 Hintalow ***** válasza:

Spam, pènzt akar ìgy vagy úgy kicsalni. Nem ember, csak spambot.

Jófogáson kb az èrdeklődők 2/3-a ilyen próbálkozás.

2023. máj. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Azt, hogy rosszul fordított neki a Google fordító. Viccet félretéve, sajnos ezek adathalász csalók, akik csak az e-mail címedet akarják megszerezni és a kártyaadataidat.

A Vatera megbízhatóbb, ott én még egy ilyennel sem találkoztam eddig.

2023. jún. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek.
2023. jún. 2. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!