Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy lehet így élni? Ismerősöm...

Hogy lehet így élni? Ismerősöm szülővel él együtt egy önk.lakásban.Egy szoba+konyha,wc zuhanyzó a konyhában van bent mert nincsen hely gyakorlatilag. Az egész kb.20 nm lehet. Így h lehet létezni??

Figyelt kérdés
2023. jún. 10. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg az ismerősödet, hogyan éli meg.
2023. jún. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha tudnád hányan élnek még ennél is rosszabb körülmények között...
2023. jún. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves az ismerősöd?

Mert ha már nagykorú és zavarná, nyilván elköltözne.

2023. jún. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Én nem erre tenném a hangsúlyt a te helyedben, hanem hogy tudnék segíteni a másiknak úgy, hogy ne sértsem meg, és mégis hathatós legyen a segitség, és emelkedni tudjanak.
2023. jún. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 mindentudó99 ***** válasza:
A hajléktalanságnál jobb. Én azon is levagyok döbbenve mennyien élnek albérletben ráadásul hónapról hónapra.
2023. jún. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

#4

Esetleg illusztrálnád néhány példával, hogy te hogyan segítenéd elő egy random ismerősöd felemelkedését az önkormányzati lakásból?


Esetleg:

- van/vannak felesleges szobá(i)d és ingyen befogadod?

- jelentős pénzösszeggel támogatod őket?

- fizetsz nekik egy minőségi lakáscserét?

- nyertél a lottón és lakást veszel nekik?

Vagy van egyéb alternatívád?

De ha van egyéb ötleted, csodálattal fogok felnézni rád!

Mert a válaszod enélkül csak egy jól hangzó lózung.

2023. jún. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%
5 Én meg azon vagyok megdöbbenve, hogy némelyeknek meddíg sülyed a jellemük, főleg úgy, hogy mások megkárosításából élnek és még merik venni maguknak a bátorságot, hogy ilyen helyzetből ugassanak bárkinek is, ahelyett, hogy fülüket-farkukat behúznák, és mélyen hallgatnának, mert ha kiderülne mit és hogy tettek, ember nem lenne aki egyetlen szóval is még hozzájuk szólna bármikor is.
2023. jún. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%

6 Csere lehetőség van az önkormányzatoknál, vásárlási lehetőség is és még egyebek is, amiket meg lehet lépni, és lehetz benne segíteni is.


De minden jobb annál az embernél, aki csak elnéz bármit is, és nem tesz semmit. És nem csak lakásban lehet gondolkodni, hanem emberi segítséggel is, akár egy a jelenleginél jobban fizető munkalehetőséggel is, felruházással és felerősítéssel is-gondolok itt vitaminok, élelmiszer, orvosi segítség, felruházás és a többi. Tengernyi lehetősége van annak, aki akar a másik emberért tenni. És nem csak ül, és egy internetes portálon előadja az előadást a mit miért nem lehet. Cimmel.

2023. jún. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

#8


1)

"Csere lehetőség van az önkormányzatoknál..."


Nyilván egy szülő (mert egyről van szó a kérdésben) és egy gyerek nem jogosult nagyobbra, ergo nem fognak kapni.


2)

"...vásárlási lehetőség is és még egyebek is,"


A rendelet értelmében már az önkormányzati lakásokat forgalmi értéken adják. Ha lenne lakásra pénzük, már vettek volna.

Az "egyebek" alatt nem tudom mire gondolsz, de nyilván az sem lenne ingyen, tehát marad a pénzbeni segítség, amire veled ellentétben nem mindenki képes anyagilag, az ismerőse felé.


3)

"...gondolok itt vitaminok, élelmiszer, orvosi segítség, felruházás és a többi."

Hol olvastad, hogy betegek, rongyokban járnak és nincs mit enniük?

De ha így is van és kapnak időnként ezt-azt, attól mennyivel lesz jobb a lakáshelyzetük?


4)


Milyen orvosi segítségre gondolsz? Fizessen nekik privát orvost? Esetleg fizesse be őket az Ormos Intézetbe?

Mert az állami még mindig INGYEN van.


Mint mondtam, amit leírtál az egy minden valóságalapot nélkülöző szirupos hablaty, "áljóemberkedés" és még a kérdéshez sincs köze.

2023. jún. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jobb mint az utcan lakni. Vannak akik ennel is rosszabb helyzetben vannak.

Egyik ismerosom a garazsban lakik a nagyszuleinel mert nincs mar hely a hazban es penze sincs alberletre. Orul neki hogy befogadtak es nem az utcan lakik.


Hallottam egy norol akinek felmondtak az alberletet es nem talalt masikat amit megtudott volna fizetni. Vett egy lepukkant lakokocsit , egy rokona megengedte hogy a portajan parkolja le es most ott lakik.



Te inkabb a szuleidnel aludnal a konyhaban vagy az utcan?

2023. jún. 11. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!