Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panel lakásban(most vettük) f...

Panel lakásban(most vettük) folyamatos pöce szag van. Ez a szag a WC csészéből és a zuhanytálca illetve a mosdókagylóból jön ki. Hogyan szüntessem meg tutira? Többi lent.

Figyelt kérdés

Tehát friss vétel,már festés alatt a festő jelezte hogy pöcegödör illat van néha.


Beköltöztünk és igen mi is éreztük ezeket a wc csészéből és a két fürdőszobai le folyóból.

Wc lehajt illetve a lefolyókba dugó kerűlt.

Pár napra rà a WC mögötti szrangból ahol a vízórák vannak cigi szag jött fel és ha kinyitom a vízóra ablakokat érzem hogy süvít be a levegő.


Kijöttek vízszerelők 2x


Nállam szifonnal van megoldva a bűzelzárás azt mondták hogy tejesen jó a WC is meg minden.


Kijött az épület karbantartás ő azt mutatta be hogy ha kinyitom a bejárati ajtót vagy bukóra az ablakot akkor a strangban a kifújás beszívássá változik! (igen be is szívta az oda tett wc papírt)

3 elszívás van a lakásban 1 konyha 1WC 1 fürdő,azt tanácsolta hogy vegyek állítható anemosztátokat és csökkentsem az elszívást mert az új nyílászárók sokat szigetelnek és emiatt nem szellőzik a lakás és emiatt az elszívás már a szifonokból is elszívja a levegőt így a víz a szifonban alacsonyabb lesz és jön a bűz a csőből,nyissak gyakrabban ablakot stb


vízszerelő is érezte hogy jön ki az arcába a szifonból a büdös fuvallat és ahogy kinyitottam az ajtót el is múlt.

KB elzártam az anemosztátokat de reggelre így is akkora vákum van hogy cuppanva nyílnak az ajtók és néha büdös is lesz.Nem lehet folyton zárva az elszívás mert el kell menjen a szarszag meg a fürdő/főző gőz.

Azt tanácsolta még hogy agylégteresítsem a lakást ,pl rácok a WC és fürdő ajtókra.


Mi ezt most úgy oldjuk meg hogy résnyire nyitva hagyjuk de éjjel így is büdi lesz.


Most 24 órában nyitva van egy ablak bukóra így oké kb minden de télen nem lehet ez mert akkor meg hideg lesz .

Ti mit tennétek még???

Idegesít hogy 32,9 ért vettem egy lakást és néha büdös van.


2023 van a panel élet màr nem erről kell szóljon.


köszi a válaszokat.



2023. jún. 14. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
A panel élet mindig nyomorúságos marad sajnos.
2023. jún. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Wc: fugazd ujra korben .

Vizkotelenitsd alaposabban. A vizko nagyon budos volt nylunk is teglalakasbsn.


Mosdo: buzdlzarot szereljetek! Van e kunkor alul a cdovon??


Zuhany: tiretezd ki a lefolyot. Vizkotelenitsd a korulottelevo dolgokat.


Poceszag jellemzoen a wc vastag leszallocsorepedes lukadas miatt szokott lenni. Csereltesd ki!! Ejtocsovet. Kozoskepviselonek szolj!


Egxik szomszednal is ez volt teglahazbsn kiemeltdn draga telekaron levo hazban.

2023. jún. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!


A részletekben lent leírtam hogy minden hibát megold a bukóra nyitott ablak mert a lakás belsejében lévő vákum megszűnik.


Nincs probléma a helységekkel a vízzel,szifonnal stb több szakember is járt itt.


A kérdés az ti hogy oldanátok meg a vákum kérdést bukóra nyitott ablakok nélkül?

2023. jún. 14. 21:31
 4/8 anonim ***** válasza:

Eladnám még most mielőtt belakjátok.


Panel gyorsan elkel.


És keresnek másik lakást. Figyelve ezekre a dolgokra is amit most tapasztaltatok

2023. jún. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hasonló lakásom lakásunk van Békásmegyeren. Én az alábbiakat javasolnám:


- Strangban nézd meg az ejtővezetéket, lehet, hogy csak össze van nyomva a két cső jó hosszan mindenféle szigetelés nélkül. Nekünk ott szívott be csatornaszagot. Némi sziló megoldotta.


- Mosdó, zuhanyzó bűzelzáró esetében ha a vízszerelő által elmondottak alapján jól működnek, akkor máshol kell keresni a problémát. Nálunk ugyanúgy 3 elszívási pont van és ha leveszem az állítható anemosztát szelepeket, akkor sincs csatornaszag sehol, pedig ugyanúgy "cuppan" a bejárati ajtó. Én még azt tudom elképzelni, hogy probléma van az ejtővezeték tetején lévő légbeszívóval és minden nagyobb csomag lehúzásakor a vákum kiszívja a bűzelzárókból a vizet. Ezt ellenőriztetni kéne a közös képviselő közreműködésével. Köztes megoldásként addig tehetsz az adott mosdó lefolyójához is külön légbeszívó pontokat, hogy a fellépő vákum ott tudjon levegőt beszívni.

2023. jún. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kell légbeejtőt tenni az ablakokra. Akkor tud áramolni a levegő.

De kéményseprővel fel kellene méretni a lakást. Ez ingyé van elvileg. Vagy valami más, hasonló képzettségű emberrel. Ők pontosan meg tudják mérni a nyomásviszonyokat, áramlásokat, stb.

Például: [link]

Lehet hogy nem (csak) a lakásban van gond, hanem a szellőzővel és a szennyvíz hálózattal is. Az is lehet hogy valaki ventillátort rakott a szellőzőbe valamelyik lakásban és ezzel felborította a nyomásviszonyokat a szellőzőben.

2023. jún. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tudom nem ide tartozik de ilyen elfordulhat tégla lakásnál is vagy ez inkább panel betegség?


Mi is vásárlás előtt állunk

2023. jún. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy tégla lakásom, és amikor amikor esős idő volt ősszel meg tavasszal (nyáron vettem ennek nyoma sehol sem volt) egyszer csak elárasztotta a lakást a csatornaszag, nem kicsit. Senki nem jött rá, hogy ez mitől lehetett, mert volt hogy semmi sokáig, volt hogy megmaradni nem lehetett a lakásban a bűztől. A sarkig kinyitott ajtó sem segített gyorsan, olyan erős szag terjengett. Aztán elmúlt anélkül hogy bármit csináltak volna. Összesen 3 évig volt meg a lakás.
2023. okt. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!