Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapesten mindenhol ugyanolya...

Budapesten mindenhol ugyanolyan a vezetékes víz, vagy eltérhet kerületenként?

Figyelt kérdés
Már éltem egyszer Budapesten és akkor egy idő után nagyon száraz és ekcémás lett a bőröm, főleg a kézfejemen. Amikor már nem ott éltem akkor ez elmúlt. Most megint ugyanitt élek mint előtte (konkrétan a 2.kerület) és nem rég óta vagyok itt de már kezd ekcémásodni ismét a bőröm. Viszket és csúnya is. Ahol eredetileg lakok ott sose volt ilyen baj meg a víz is más, egyáltalán nem klóros pl. A kérdésem az lenne, hogy emiatt érdemes lenne másik kerületbe menni lakni, lakást váltani, vagy az egész főváros ugyanonnan kapja a vizet és ugyanolyan mindenhol.

2023. jún. 22. 00:36
 1/3 anonim válasza:
(Az nem segít ha hidegebb vizet használsz? vagy olajos testápolót. meg ha kevesebbet mosdasz)
2023. jún. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Az ivóvíz kinyerésére több módszer van, és ezért különböző mértékben klórozzák. Több tárolóban gyűjtik és általában nem keverik összevissza. Ezért nem kerület, de terület szerint különbözik a klórtartalma. Ha a klórra vagy allergiás (kimutatható), konzultálj a Vízművekkel. Tapasztalatom, hogy a 2. kerületben, a Törökvész régióban kevésbé klóros a víz, mint a 7. kerületben.
2023. jún. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

EGy ekkora városban hogyan lenne már ugyanaz a víz mindenhol?? Egy 1000 fős faluban lakom és 2 kút van itt is! :D

Egy akkora városban valószinüleg többszát kútból nyerik a vizet. Valamennyire ezek keverednek, de az biztos, hogy Óbudán teljesen más víz van mint Ferencvárosban.

2023. jún. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!