Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ideiglenes megoldásként egy...

Ideiglenes megoldásként egy olyan külterületi ingatlanba költöztünk,ahol nincs vezetékes viz és csatorna./albérlet soha többé/Elszivárgós derítőért milyen komoly bírság jár?Nem tudom a házi biologiai szennyviztisztitók mennyire használhatók.Havi4köb.

Figyelt kérdés

#derítő #BIOLÓGIAI SZENNYVÍZ-TISZTÍTÓ
2023. ápr. 12. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A zuhanyt, kézmosó, mosogató vizet vezesd ki a kertbe, a wc tartalma nem olyan nagy, hogy ne férne el egy zárt emésztőbe.
2023. ápr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Már megvan, vagy te akarsz csinálni? Talajterhelési díjnak nézz utána.
2023. ápr. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha nincsen csatornázva akkor úgy sem tudsz mást csinálni, mint szikkasztósat.

Ráadásul vezetékes vizetek sincsen, ezért nagy pancsolás sem várható.

2023. ápr. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#3: Szikkasztósat már csak feketén csinálhat. Zárt emésztőtartály kell és szippantatni.
2023. ápr. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

4.

Tudom. Azt szokták alul kilyuggatni...

Más a törvény és mást enged meg az emberek pénztárcája.

2023. ápr. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2023. ápr. 12. 19:33
 7/11 anonim ***** válasza:

Vannak erre kész rendszerek, amiket viszont engednek. Ezeknél több tartályon keresztül jut vissza a víz a földbe, ezt szennyvíztisztító rendszernek merik nevezni, így keress rá. Ugyanúgy el van szivárogtatva, gyak. házilag is megtudod építeni, semmi bonyolult nincs benne.


Nálam, annak ellenére, hogy nem engedélyezett, külön van kezelve a szürke víz. Zuhanyzó, mosdó, mosogató és a mosógép szennyvize egy nyitott gödörbe érkezik, a WC vize pedig egy zárt, műanyag tartályba fog érkezni (még nem került beépítésre), amibe pedig baktériumot fogok adagolni. Mivel a víz nincs bevezetve, ezért talajterhelési díjat nem kell fizetnem. Azt csak akkor kell fizetni, ha van épület, de nincs csatorna, a víz be van vezetve! Semmivel nem drágább természetes anyagokkal mosni és mosogatni, sőt mosni olcsóbb, mert senki nem akar mosószódával mosni, így az egy olcsó termék! A mosószerekben található kemikáliák azok a vizeinkre gyakorolnak káros hatást (elsősorban a foszfor), pontosabban a vizeink élővilágára, de ezt direkt módon tudják kifejteni, értsd akkor, ha ez közvetlenül belefolyik a vizeinkbe, a halak szenvedik ezt meg, a testükön képződő természetes védőréteg, ami védi őket a fertőzésektől, arra káros. Az ilyen engedélyezhető szennyvíztisztító rendszerek sem kezdenek semmit sem a foszforral.


#3 Elég jól ellehet lenni még manapság is ciszternáról, csak nem 2-3 köbösben kell gondolkodni, mint ahogy tették azt régen. Éves csapadék mennyisége az nem csökkent kritikus módon, csak jellemzően csapadékos és aszályos időszakok váltják egymást, ezért fel kell készülni akár 1-2 hónap csapadékmentes időszakra, 10-15 köbös ciszternával el van egy 3 tagú család is, nálam 6 köbös van, egyedül vagyok. Ezen felül pedig ott van a kút is, mint lehetőség, szóval az, hogy nincs vezetékes víz, még nem jelenti azt, hogy "nagy pancsolás sem várható". :)

2023. ápr. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7.Hasznos infókat közölsz.Én is gondolkodom valami ilyesmiben.A ciszternával csak az a gondom hogy kicsi a tetőfelület /35 nm2/. Az évi átlag 500 mm csapadék mindössze 17.5 m3 vizet jelent,ha mindet fel tudom fogni.Bár az sem kevés,de hordani kell majd a vizet.Meg kell tanulni a takarékosságot,mert eddig pazaroltunk.
2023. ápr. 13. 15:49
 9/11 A kérdező kommentje:
A konyhai stb víznek mekkora gödör kell? Itt sziklás a terület,elvileg elszivárog.Havi 3,5 m3-ben próbáljuk tartani a vizfogyasztásunkat.
2023. ápr. 13. 15:51
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi 35m2? A tetőfelület? Kizárt dolog, talán az alapterület! Egy 25m2-es kisházon (elterjedt présház méret) is van kb. 60m2 tetőfelület. De tény, hogy az is kevés és ha a ház 35m2, még annak a tetője is kevés! Ha kevés a tetőfelület, akkor esővízzel nem lehet ellenni, akkor kutat kell fúrni, vagy hozatni a vizet, más opció nincs, vagy ha vállalható távolságon belül van a víz, akkor be kell vezetni. Van nekem is olyan ismerősöm, aki feldobja a kocsira az IBC-t, megtölti, hazaviszi, beengedi a ciszternába. Én agybajt kapnék tőle, Őt nem zavarja. Mindenesetre fogni kell a vizet, minden tetőfelületről, tárolóról, garázsról, stb.


Nem kell nagy gödör, ha elszivárog! Én ástam egy kb. 5-6 köböset, arra került egy vasalt lemezbeton és ennyi... mindenki körbejárta, hogy hülye vagyok, ez be fog szakadni. Nem fog beszakadni, felfekszik minden oldalon fél métert, 4 ponton meg van ásva mélyebben, hogy csúszni se tudjon, kötött a talaj, így volt öreganyámnál is 70 évig, nem ment sehová, nem szakadt be, nem omlott be.

Ha ilyen 50-60m2 a tetőfelületed, akkor viszont bárhogy is spórolsz az nem lesz elég, 10-12 méteres parasztházakon tud összejönni annyi víz, hogy azzal egy 3 tagú család el van.

2023. ápr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!