Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az albérletbe referencia...

Az albérletbe referencia levelet kérnek. Miféle papír ez? Hivatalos? Vagy csak egy sima levél?

Figyelt kérdés
Az ingatlanos referencia papírt kér. Ez vmi hivatalos okirat, vagy csak egy levél, amit az előző főbérlő ír meg? Hogyan kell ezt elképzelni?
2010. okt. 13. 10:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tőlem még soha nem kértek referencia papírt. Keress olyan kiadó albérletet, ahol, nem kérnek ilyesmit.

Szerződést kell kötni + kaució és ennyi.

2010. okt. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez kell és kész... Ez van! A lakás pedig tökéletes!
2010. okt. 13. 11:15
 3/11 anonim ***** válasza:
Az egy ajánlólevél ami olyan írt akinél laktál már és megírja hogy milyen lakó vagy.
2010. okt. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg, nem elég-e odaadni valamelyik volt főbérlőd telefonszámát (persze azzal is beszéld meg), szerintem az még megnyugtatóbb, ha személyesen kérdezheti meg, hogy minden rendben volt-e veled.

Amúgy életemben nem hallottam még ilyesmiről. Ráadásul sok értelme sincs, mert akár hasból is írhatsz egyet, és aláíratod akárkivel, bizonyítsa rád, hogy nem annál laktál.

2010. okt. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lesz a tulajdonossal még néhány meccsetek, ha ilyen vadm@rha.
2010. okt. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is, készülj fel arra, hogyha már az elején ennyire bizalmatlan, akkor később se sok jóra számíthatsz. Ha nem elég neki a kaució, szerződés, stb...
2010. okt. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

már bocs, de ameddig ti nem adtatok ki lakást, addig nem tudhatjátok egyes bérlők mekkora ősbunkók, és milyen károkat képesek tenni a lakásban.

egyszer mi is rendesen megszoptuk egy bérlővel, azóta nagyon megnézem kinek adom ki a pecót...


oké, hogy ott van a kaució, meg a lakbér, meg a szerződés, de amikor egy hónap alatt csinál egy 100ezres számlát, meg mellé kb porig rombolja a lakást, utána meg nyom nélkül elhúz a ..csába, ott nem tudsz mit csinálni.


attól még lehet épeszű a tulaj, hogy van egy ilyen egyszerű kérése. lehet, h pont ez miatt nem fog később minden xarért feljárni, mert ez növeli benne a bizalmat.

2010. okt. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Valóban, még nem adtam ki lakást, de tisztában vagyok, hogy vannak búnkó, nem fizető bérlök, de az ajánló levél nem fog megvédeni ázóktól. Hisz, bárki írhat ajánló levelet.
2010. okt. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, add az adataidat, már írom is a referencialevelet. Olyan jóra írom, hogy nagyságos úrnak fog szólítani a tulaj.

----Értelmetlen marhaság.

2010. okt. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ!

A levél azért kellett, mert ingatlan közvetítőn keresztül zajlott a lakás kiadása.

A levél végül is elkészült :) és minden rendben ment!

2010. okt. 16. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!