Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Honnan tudhatnám meg, hogy...

Honnan tudhatnám meg, hogy hány ember van bejelentkezve a lakásomba rajtam kivül? Augusztusban vettem a lakást, azóta sorozatosan jön mindenféle hivatalos levél, stb. a cimemre, persze más cimzettel. A kerületi önkormányzatnál érdeklődjek?

Figyelt kérdés
2009. dec. 21. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
És ki az a más címzett, az előző tulaj? Küldj neki egy fenékberúgást, hogy nem jelentette be az új címét.
2009. dec. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem a régi tulaj nevére jönnek. Egy elvált nőtől vettem a kérót lehet, hogy az ő férfiismerősei? Ma például az okmányirodától jött a cimemre egy értesitő, valami pasi nevére. Volt, hogy mobilszámla jött ide, szintén valami férfi nevére. Az önkormnál le lehet csekkolni, hogy mégis ki "lakik" még itt rajtam kivül?
2009. dec. 21. 21:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy ott lakik - illetve, hogy mßeg be van jelentve, sok hivatla egyszerüen nem foglalkozik azzal, hogy megváltozott az ügyfelek cime.

A legegyszerübb, ha visszaküldöd azzal, hogy a cimzett ismeretlen. (Nem kell bélyeg rá, csak ráirod a boritékra, és bedobod a postaládába)

2009. dec. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A helyi önkormányzatnál érdeklődhetsz, hogy a lakcímnyilvántartás szerint kik vannak a lakásodba bejelentve. Igazolást is kérhetsz róla. (nekünk a lányom kollégiumi felvételi kérelméhez kellett ilyen igazolás)
2009. dec. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azóta beszéltem a régi tulajjal, mondta, hogy itt lakik a pasi a lépcsőházunkban, akinek a nevére jött az értesitő. Állitólag már többször mondta neki annó, hogy jelentkezzen ki. Majd beszélek az emberrel...

A nő meg most albérletben lakik és szinte könyörgött, hogy ne jelentsem ki erről a cimről, mert oda nem tud bejelentkezni. Ennek lehet valami hátránya? Köszönöm a válaszokat.

2009. dec. 22. 12:09
 6/7 anonim ***** válasza:

A sok hivatal nem foglalkozik vele, de annyi eszük sincs legalább az állami hivataloknak, közműszolgáltatóknak, hogy központi adatbázisból kérjék le a mindenkori lakcímet. Illetve lehet, hogy eszük lenne, csak lehetőségük nincs, már csak az a kérdés, hogy a "központ" (okmányiroda) minek tartja nyilván, ha onnan egyedül én használom, mikor kártyát igénylek, én meg úgyis tudom a saját lakcímem.

Most őszintén ki az, aki tudja, hogy az elmúlt 20 évben hány tucat helyen kérték el a lakcímét, ahol most mind módosíttatni kéne Záhonytól Szombathelyig.

2009. dec. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szűk családon kívül _senki_ ne legyen hozzád bejelentve.

Brutál helyzet:

- Lakatost hív, hogy kizárta magát (lakcímkártyát felmutat), bejut, kirabol, esetleg nem, csak befekszik az ágyadba. Hazaérsz, ott hever, rendőrt hívsz, az meg széttárja a karját, hogy hát hiszen oda van bejelentve!

SOHA NEM SZABADULSZ MEG TŐLE, ha olyan...

Hallgass a józan eszedre és ne a szociális érzékenységedre. Egy ingatlan nem egy doboz gyufa:/.

És ha bejegyeztet egy céget a címedre, majd bebuktatja, lelépve a pénzzel, akkor elárverezik a fejed fölül a lakást?

2011. nov. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!