Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kinek, hogyan és mennyi idő...

Kinek, hogyan és mennyi idő alatt sikerült eladni zajos környéken lévő, de viszonylag jó állapotú ingatlant?

Figyelt kérdés

A lakás a fővárosban található, nem a belvárosban, de nem is a város szélén, tehát közepesen jó a tömegközlekedés arra felé, zöldövezeti, viszont mégis nagyon zajos.

Köszönöm a válaszokat, tanácsokat.

Egyébként azért írtam ide, mert itt nagyobb a nézettség.


2010. okt. 13. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia, nekünk kb. 4 hónap volt, VII. ker. Thököly úton, tehát nem a legjobb helyen. Orvosi rendelőnek vették meg. Pont a forgalmassága miatt... és még olyan sokat se alkudtak.. igaz, ez 3 éve volt.
2010. okt. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tanács: Ne kérj irreális árat, sokan csinálják azt. Mifelénk is számtalan házon ott fityeg egy ingatlancég logója, a többsége már ott van 2-3 éve.

Én vevői oldalról tudok szólni. Amit kinéztem, azt 16,5 millióért árulták, de végül lementek 14-re, miután lejárt a szerződésük az ingatlanossal. Az elején mindig megy a keménykedés az árral, meg hogy semmit sem fog engedni, de a többség azért meggondolja magát. Te is nézd reálisan a piacot. Ha most, felújítás után nézem a ház értékét, benne van olyan 20 millió is. De hiába hirdetném ennyiért, senki nem vinné el, még ilyen állapotban sem. Meg kell próbálni, de hamar rájön az ember, hogy ha már 1 éve nem nézte meg 10 embernél több a házat, akkor bizony engedni kell. Az ingatlanközvetítő megnehezíti az egészet, hiszen ráteszi a maga hasznát, ami általában annyival több, mint amennyi engedményt a vevő szeretne kapni a házból. Lehet, hogy eladnád 12 helyett 10,5-ért a házat, de az ingatlanosnak még abból is jár rész, így nem mész bele a 10,5 millióba.

Ha nem állandóan zajos a lakás, csak bizonyos időközökben, akkor érdemes a megtekintést akkorra halasztani(elfoglaltság ürügyén), amikor éppen csendesebb időszak van. Egy festés alapnak számít, hogy minden rész úgy nézzen ki, mintha éppen tegnap épült volna. Az is hasznos költség, ha a régi, ocsmány kinézetű konnektorokat és kapcsolókat lecseréled valami olcsó teszkósra, ami még csillog-villog. Lakásnál előny, hogy nem kell a tető miatt szégyenkezni. Az is segít, ha van olyan jó állapotú bútor, amit otthagysz(mert neked nem kell).

Az ingatlan legyen tehermentes, mert úgyis ügyvéddel kötitek a szerződést, és ő kiszúrja az ilyesmit. Ha vezetékjog nincs rajta, az csak előny, de ha van, az sem feltétlenül katasztrófa.. csak éppen veszítesz az árból 1 milliót. Öröm az ürömben: ha olcsóbb, hamarabb elkel.

Más terhet(jelzálog, számlatartozás) nem érdemes elhallgatni, mert az egyik legfontosabb tétel, amit az ügyvéd belevesz a szerződésbe, az a régi tulajdonos anyagi felelőssége az esetleges korábbi tartozások esetén.

Tehát összefoglalva:

- Reális ár

- Ingatlanügynök kihagyása lehetőség szerint

- Kozmetikázni a lakáson amit lehet(festés és egyebek)

- A tulajdoni lap rendezése


Sok sikert.

2010. okt. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. vagyok. A másodikkal szinte mindenben egyetértek, így kell csinálni! Mi is reális árat kértünk érte. Kb. 14 millióra gondoltuk, h annyiért fog elmenni (felújítandó volt), de végül 11,5-ért hidettük meg, és 11 ért ment el. De sokat kellett rákölteni az új tulajnak.


Amivel nem feltétlen értek egyet a másodikkal, hogy ki kell festeni. Nekünk mondták az ingatlanosok, hogy az felesleges. Ugyanis annyiért többet nem tudsz érte elkérni, amibe a festés kerül. Ráadásul az új tulaj úgyis átfesti a legtöbb esetben, mert ő más színt szeretne... Szóval kifesteni sztem sem érdemes.

2010. okt. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én alattomosabb okból festeném ki: Hogy a repedéseket eltüntessem. Amikor házakat néztem, mindig elriasztott a vételtől a repedésekkel teli fal és plafon. Lehet, hogy nem volt a szín az én zsánerem, de ha repedés nem volt, máris többet akartam látni. Repedés, penészfoltok, hulló vakolat.. ezeket rögtön észreveszik a vevők. Ha a fal fehér, még csak nem is kell pár ezernél többet költeni festésre. Persze ez csak az én dilim, lehet hogy mást nem zavarnának ezek.
2010. okt. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!