Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Újságokat, szórólapokat,...

Újságokat, szórólapokat, prospektusokat kötelező postaládába dobni akkor is, ha van az ajtónál gyűjtőláda?

Figyelt kérdés
Valamelyik kihordó használja, más meg folyton a kaputelefont nyomkodja, hogy legyen már valaki otthon, aki be is engedi, pedig így sokkal lassabban végez.

2023. júl. 6. 09:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyen nincsen.

Aki a szórólapokat kihozza annak az a munkája - azért kapja a pénzét és az van a szerződésében, azt kapja utasításba - hogy juttassa el a szórólapot közvetlenül a lehetséges vásárlóhoz. Az illető kezébe lenne a legjobb, de mivel ez nem lehetséges, akkor a postaládájába, mert akkor legalább van esély arra, hogy megnézi mielőtt kidobja. ha csak odamegy a lépcsőházhoz, beleteszi egy dobozba akkor a lakók többségének eszébe sem fog jutni abból a szórólapot kivenni és megnézni. Akkor sok pénzért odavitetett a cég egy rakás papírhulladékot és ennyi.

A másik fele, hogy a lehetséges vásárlóknak - a lakóknak - meg tele a hócipője a reklámújságokkal és azok futáraival akik állandóan becsöngetnek meg be akarnak jutni a lépcsőházba, ezért kiteszik a dobozt, hogy ezt ne csinálják, nekik ne kelljen a levelek közül állandóan a szórólapokat kidobálni.

A két érdek ütközik.

A szórólapos meg csinálja amit lehet. Ha neki fizetnek a munkájáért akkor is ha csak odateszi a dobozba a szórólapot - akkor ezt fogja tenni, mert neki is ez sokkal egyszerűbb, könnyebb, gyorsabb, mint könyörögni, hogy engedjék be a lépcsőházba és darabonként tuszkolja a postaládákba.

Ha viszont egy áruházi vásárlás során, amikor a pénztárnál megkérdezik a vevőket, hogy amúgy szoktak-e kapni szórólapot a cégtől, azt a választ adják, hogy nem szoktak - hiszen a dobozból nem veszik ki mert minek - és a cég illetékese azt látja, hogy fizettek a szórólap eljuttatásáért de az onnan érkező vevőkhöz nem jutott el, akkor bizony kirúgják a szórólapozót és a következőnek előírják, hogy csakis akkor kap pénzt ha beleteszi a postaládákba.

Sok cég építi le a papír alapú hirdetéseit, pont amiatt, mert felesleges csinálni. Ma már olcsóbb és több emberhez eljut ha online hirdetésekben jelennek meg a facebook-on vagy hasonló felületeken.

Nekem már az probléma egy ideje, hogy nincsenek szórólapok - amikor kellene valami újságpapír-féle pl. festésnél vagy hulladéknak, egyéb dologhoz, mert a kertesházas övezetbe már ritkán jönnek ki szórólapokkal. Túl nagy terület kevés lakással. Amúgy más miatt nekem se hiányzik, én sem azok alapján megyek vásárolni.

2023. júl. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ. Amúgy régen én is csináltam, úgy 30 éve, akkor a postaládába kellett dobni, szúrópróbaszerűen ellenőrizék is megkérdezésekkel, de gondoltam, ez nem mindekinek kötelező, mert dobálnak be papírfecniket is, valaki őket is beengedi. A cégek elvárásai jogosnak tűnnek, gondolom manapság a postaláda tartalma nagyrészt ilyesmi, meg néha valami számla, mert a sima levelezés az elmúlt kb. 20 év alatt erősen leépült. Előbb utóbb minden végleg a webre költözik, és le is lehet ezeket szerelni, mint a telefonfülkéket...
2023. júl. 6. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!