Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szégyen nem szégyen, nem...

Szégyen nem szégyen, nem bírok begyújtani a kandallóba. Ti hogyan gyújtotok be?

Figyelt kérdés
2010. okt. 13. 18:48
 1/7 anonim válasza:
Szia!nekem most tanította meg a párom, sikerült is begyújtanom!:)Fekete-fehér papír, összegyűröm, rá a vékony gyújtós fa, meggyújtom a papírt, aztán amikor leég a gyújtós, akkor teszek rá valamivel vastagabb fát!Aztán kicsit vastagabbat, éjszakára pedig nagy fát!
2010. okt. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy fokozatosan kell egyre nagyobb fát tenni rá. Először is papír. A mennyisége attól függ, milyen apró, milyen száraz a gyújtós. Ami leginkább fenyő, az könnyebben gyullad. De ujjnyira hasogatva! Így papírból egy kb focilabdányira gyűrt csomó elég. Az így már rendesen meggyulladt gyújtós be fog tudni gyújtani vékonyabb fadarabokat, mondjuk pingponglabdányi vastagságúakat. Azok meg már a karnyi vastag hasábokat is begyújtják.


Én általában egyszerre rakom meg, fokozatosan így, ahogy leírtam egymás fölé. Persze levegősen, és kitámasztva, nehogy összenyomja a papírt meg a gyújtóst a karnyi vastag fa...


Sok sikert!

2010. okt. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kandalló balés jobb oldali falára "fektess egy kicsit vastagabb hasított fát, majd tegyél a kettő köző fekete-fehér újságpapírt. A gyújtós fát úgy helyezd be, hogy ahol a gyújtós alul támaszkodik az a része legyen a hasított fán, a többi részét pedig támassza az újságpapír. Semmi nehézség nincs benne, lényeg az, hogy amikor a két fa oldalt kint van, azon támaszkodik a gyújtós és ahogy a középen lévő újságpapír minél jobban elégett annál több oxigénhez jut a tűz és így gyorsabban begyullad. Pótlásként mehet rá már a kicsit vastagabb is. Szokták ajánlani úgy is, hogy szintén két oldalt hasított fa, középen újságpapír erre rá tépett kartondarabok majd erre a gyújtós. Mind a kettőnél ha már van elegendő parázs, akkor mehet a vastagabb is.

Nagyitól tanultam aki a párjának is megtanította, mindig beszokott válni, csak ügyelj arra, h a papír és a gyújtós száraz legyen :p


Lakástűz ne legyen!:)

2010. okt. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én a munkahelyemen fűtök kandallóval és tudom ajánlani a tuja vagy fenyőfélék száraz ágait 5 perc alatt be tudom gyújtani a kandallót
2010. okt. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Újságpapír rá a vékony, kb. ujjnyira hasogatott száraz "gyújtós" fák és erre még a meggyújtás előtt tehetsz a következő vastagságú fából ez nálunk kb 2cm vastag 10 cm széles lécek. Könnyebben meggyullad, hogyha a begyújtás idejére kinyitod az alsó ajtót azt ahol a hamut szeded ki és ami szellőzésre is való. Ez után ha már kellően lángra kaptak a lécek rá lehet tenni a normális méretű fát. Ez nálunk átlagban egy 2l-es üdítős flakon méretének felel meg -micsoda hülye összehasonlítás :D -. Egyébként lehet kapni házmester üzletekben, faáruk boltjában, egyéb helyeken kimondottan begyújtós anyagot. Ez kb. 15x15 cm széles 2 cm vastag rózsaszín vmilyen olajjal átitatott anyag, ezt a táblát tudod törni 1x2 cm-es darabokra az elég egy begyújtáshoz, ezzel a módszerrel ki lehet hagyni az apró gyújtósfát.
2010. okt. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,aki írt,sikerült,most is 27 fok van bent! :)
2010. okt. 14. 19:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Tutibiztos módszer még (bár nem ajánlom), amit egyik egyszerű szomszédom csinál. Aszongya': "Fáradt olajat öntök a berakott fára, úgy gyújtok be... Mindig sikerül, haha.." Pfff. :D
2010. okt. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!