Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kandallóba milyen fát használh...

Kandallóba milyen fát használhatok?

Figyelt kérdés
Kamino tipusu kis kandallót vettünk, milyen fa a legjobb amit használhatnék?
2008. szept. 30. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
A beszerezhetőek közül legjobb az akác. A tölgynek magasabb egy kicsit a hőértéke, de több a hamuja. Általában egy árban van a kettő, és keverve is hozzák, ha úgy kéred. Én is Kamino kandallót használok, egy év alatt visszahozta az árát:)
2008. szept. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Nekünk is van kandallónk, de csak egyszer használtunk akácot, mert annyira felmelegedett tőle, hogy már izzott a teteje... Nekünk a síma, "vizes" nyárfa vált be. Csak a begyújtáshoz használunk száraz fát.
2008. szept. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 -Pimpike- ***** válasza:
77%
Bármilyen fát el lehet benne tűzelni. Az akác begyújtáshoz való utána bármi.
2008. szept. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2008. szept. 30. 18:50
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Jót röhögök rajta, hogy feltehetőleg olyanok pontoznak le, akik az öngyujtójukon kívül még életükben nem gyújtottak tüzet. Kedves kérdező! Komolyan jó tanácsot próbáltam adni és a saját tapasztalataimat megosztani veled, én ezzel a kandallóval fűtök a családomnak.
2008. szept. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ne rám haragudj én mindenki tanácsát hasznosnak jelöltem be, a pontozás nem csak rajtam múlik.
2008. okt. 1. 08:10
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb fűtőértékű fák az akác, cser, tölgy, gyertyán. Ezek baromi meleget adnak, és sokáig van parazsuk, azaz ha hosszabb ideig nem raksz rá, nem alszik le, nem kell újra begyújtani. A lényeg, hogy ha otthon vagy, ne pakold tele és zárd el a kandallót, különben megsültök, a samott meg beizzik, mint a pokol. :D Amit nem ajánlok, az a fenyő, mert hamar leég, pattog, kormoz. A puhafák (pl. nyárfa) is jól égnek, de meg se közelítik a keményfákat, hamar leég az egész. Begyújtáshoz a puhafák első osztályúak (fenyő is!), ill. fakéreg, kukoricatorzsa ( :D ), PEPO (boltban lehet kapni, bár már nem is olyan, mint régen).
2008. okt. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!