Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fiam új társasházban lakik,...

Fiam új társasházban lakik, északi oldalon. Csak náluk párásodik minden ablak, reggelre tócsák vannak az ablakok alatt, a falak penészednek folyik rajtuk a víz. Mi lehet az oka ekkora párásodásnak? Miért csak náluk van? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Egyik szobába vettek párátlanítót, 2,5 liter vízet öntenek ki naponta. Megkérdezték a szomszédokat, északi fekvésű helyen lakókat is, s azok sem fűtenek többet, s azoknál az ablakok sem párásodnak, s nem is penészednek a falak.
2008. dec. 31. 13:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Nincsenen olyan agyonszigetelt modern nyílászárók? Azok szoktak ilyesmit okozni. Lehet, hogy a szomszédoknak sima régi fakeretes ablakaik vannak, azért nem tapasztalnak ilyet. A ház is csak ugyanúgy működik, mint az autó, ott is lecsapódik a pára, ha nincs szellőzés.
2008. dec. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

az oka hogy nem szellöztetnek, vagy csak éppen hogy.


2,5 liter víz lehetetlen, ha abban a lakásban nem egy göz mozdony müködik. fözösnél, teregetésnél, és csak´lélegzésnél is rengeteg víz párolog. nem a fekvéstöl függ a penészedés. nekünk egy olyan lakásunk van amit körbe süt a nap és még is penészedük. mi is vettünk párátalanítót de annyi vizet egy hónap alatt nem produkálunk, igaz én alig fözök, és sokat szellözettünk, és a mosókonyhában teregetünk. naponta kétszer fél órára kitárt ablaknál kell szellöztetni. akkor majd nem fog penészedni.

2008. dec. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Vagy esetleg túl kicsi a lakás ahhoz a páramennyiséghez, amennyit az ember normálisan termel főzéssel, mosással, fürdőszobahasználattal. Az öcsémék laknak modern minilakásban, és hazahozzák a mosnivalót, mert ott annyira párás a levegő, hogy nem szárad meg semmi.
2008. dec. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A megoldás a rendszeres szellőztetés, ill. kérdés a ház megfelelően van-e szigetelve, nincsenek-e hőhidak?! A szigetelés munkálatait szakszerűen végezték-e el a kivitelezők?! Célszerű lenne hőkamerával a lakást megnézni, ez sokmindenre választ adhat. Az előttem válaszolók valamelykének: a problémát nem a jól szigetelő, jól tömítő nyílászáró adja, hanem az ember, a nem megfelelő szellőztetéssel vagy a rossz minőségben elvégzett munkával!
2008. dec. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

ez építési hiba. a kivitelezővel kell ezt megbeszélni.

én is laktam albérletben pár éve egy újonnan átadott társasházi lakásban (ősz végén adták át) és katasztrófa volt. a kivitelező csak annyit mondott, hogy hát azért van penészedés, mert még nem száradt ki a lakás. azt tanácsolta, hogy fűtsünk és szellőztessünk 1000rel. mivel a fűtés drága, ezért ezt nem engedhettük meg magunknak, így nem maradt más, mint a víz felitatása, meg a penész törölgetése a falakról. undorító penészgomba szag is terjengett. amikor kitavaszodott, javult a helyzet, eltűnt a penész (csak a ronda beázások nyomai maradtak meg a falon) de a következő bérlőktől tudom, hogy a következő télen ugyanúgy előjött a probléma, de akkor olyan intenzitással, hogy már a karnisok is szó szt lerohadtak a mennyezetről, egymás után potyogtak le.

szóval ez egyértelműen szigetelési hiba, ami abból ered, hogy ezeket a házakat seperc alatt felhúzzák, és nincsenek tekintettel a minőségi munkára. azokban az új építésű társasházakban, ahol nincs ilyen gond, az csak mázli.

megjegyzem, a lakásban az én szobámban vlt alegrosszabb a helyzet, mert az volt a ház legészakibb csücske.

ezért is költöztem el onnan.

2008. dec. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
4%
Szellőztetni kell, ennyi.
2008. dec. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
Egy új építésű háznak tényleg ki kell száradnia. Dolgoztam lakóparkokban. Nem ritka az olyan eset, hogy a festők a beköltözést megelőző napokban végeznek. A falak még nedvesek, még ha száraznak is látszanak. Sok szellőztetés és fűtés a megoldás.
2009. jan. 1. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A jól záródó és tökéletesen, szellőzésmentesen beépített műanyagablak garantált vizesedést okoz.

A szomszédoknál valószínűleg szellőzik valami rés az ablak mellett, azért nem párásodik annyira.

De ilyen lakásokban sok helyen szoktak szellőzőrácsokat beépíteni a falba, ha ezeket elfedik a fűtésköltség miatt, akkor már meg is van a gond.

A páramentesítő csak látszatmegoldás, mert attól az elhasznált, szén-dioxiddal túltelített levegő még marad, és légúti betegségeket, ill. hajlamot okoz.

Lehet kapni műanyag ablakra építhető automata szellőzőt. A napi kétszeri szellőztetés édeskevés.

Én a nem túl jól záródó ablakra szavazok, pénzben sem több, mint a gyakori szellőztetés, egészségügyi szempontból meg utolérhetetlen. Amikor egyik rossz faablakunkat kicseréltük műanyagra, a következő télen az a szoba totál bepenészedett, csak az ajtó környékén nem. Aztán az ajtóval ellentétes oldalon beépítettem egy 50-es műa. csövet a falba, ami zárható elvileg, de telente sem szoktuk elzárni, azóta nincs gond.

2009. jan. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
84%
Szellőztetés a megoldás. Persze fűteni is kell. Nálam két év alatt "száradt ki" az új lakás.
2009. jan. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
36%
Nos, a műanyag nyílászárókon van rés szellőztető funkció! A kilincset a zárt és buktatott állapot közé kell fordítani, máris szellőzik! Így lehet hagyni hosszú órákig, a lakást nem hűti ki, mégis felmelegedett friss levegő jut be a lakótérbe! Nem szükséges a drága legszellőztető készülékek megvenni, ráadásul ez tönkre is vágja a nyílászáró hőszigetelési képességét! Szóval ne fogjunk mindent a műanyag nyílászáróra, csak és kizárólag emberi tudatlanságról van szó!!!!! Én is új házat építettem, az elkészülte után vártam 1 évet a költözéssel, míg kiszáradt. Nekem is műa. nyílászáróm van (igaz ezekkel foglalkozom) penészedésnek nyoma sincs!
2009. jan. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!