Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan járnék jobban az adott...

Hogyan járnék jobban az adott ingatlannal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Budapesten az oktogon közvetlen közelében, mégis csendes helyen örököltünk egy lakást. Nem adjuk el ez 1000%

Mert sokat ér.

105 nm (vagy talán 115? Nem tudom pontosan) szóval tényleg nagy. Beszélgettünk tesómmal Hogy mi legyen vele. Neki és nekem is van lakásom, szóval nem költözünk be oda egyenlőre legalábbis az tuti.

Én azt mondtam hogy válasszuk le, legalább 2 felé, de akár 3ra is mehet. Régen 2 lakás volt, az lett egybe nyitva, szerintem jobban járnánk ha 2 felé választanank és esetleg egyik az egyik néven, másik a másik nevén és mindenki azt csinál a lakással amit akar. Ő azt mondja ne, maradjon így, egy adjuk ki albérletbe irodának, vagy legyen airbnb, esetleg hostel (nem tudja milyen sok engedély és pénz kell hozzá. 🙄) ami vegulis igaz hogy jó lenne, de mégsem értem azt hogy ez jó lenne. Ha csak 10 ágyat teszünk be is napi 5000 Ft/fő az napi 50000. Az 30x5 1.5M/hónap mi jól hangzik, de fizetni valakit, adok, mosás, számla, áram, takarítono(k) maradna kB 400.00 a zsebünkben rengeteg munkával. Persze lehet jobban zsúfolni, nem tudom mennyi engedélyezett/nm és hogy mi a menete ennek az egésznek. Szerintetek melyik lenne a megfelelő módszer? Sok pénz, használjuk ki ahogy lehet.

Szóval hostel/iroda sok gonddal

Vagy válasszuk le 2 felé és akkor albérletbe kiadni? Vagy üresen álljon, Mind1.

Köszönöm szépen a válaszokat! ☺️


2023. júl. 25. 00:22
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Ha mindenre fogadtok valakit, akkor mi az a sok munka számotokra?

Amúgy meg akkor ér sokat, ha eladjátok.

2023. júl. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%

Ha van airbnb engedely a háztól, akkor egyertelműen az a legjobb, de azzal munka van, amit kiadhatsz cégnek, ha beéred kevesebbel is.

Simán elbír ez az alapterület 3 kis lakast, de igazából 4-et is. Jobb is, ha nincs sok ágy, úgy elkerülöd a hányós rombolós turistahordákat.

2023. júl. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%
Hát az oktogon környékén én beletennék némi pénzt, aztán felújítva kiadnám 6-7-800 környékén, látattlanban nehés saccolni.
2023. júl. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#3: az Oktogon környéke azert nem V. kerület.

Örüljön ha 400-at megkap erte hosszútávú kiadással.

Azért meg nem érdemes 20 milkát rálocsolni.

2023. júl. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
75%

Az első válaszadó jól írja, akkor ér sokat, ha eladjátok, amúgy csak egy nagy ház, ami nem termel pénzt. Hogy legyen viszonyítási alapotok, érdemes megnézni, hogy eladással és a pénz befektetésével mennyit lehet keresni:


Tegyük fel, hogy a 105 nm a helyes, a VI. kerületben nagyjából 1 millió/m^2 áron el is lehet adni az ilyen lakásokat, tehát lenne 105 milliótok. Ezt betehetitek állampapírba, ami jelenleg 15,5%-ot kamatozik, ami 16,3 millió Ft/év, 1,35 millió Ft/hó. És ez jövőre még emelkedni fog, hiszen az ezévi infláció várhatóan pár százalékkal magasabb lesz, mint a múlt évi, amire alapozik jelenleg a PMÁP. Az allampapirkalkulator.hu 18%-os inflációt ír, azaz jövőre várhatóan 19 millió Ft lesz a várható nyereség, 1,57 millió Ft/hó.


Természetesen nem muszáj állampapírt venni, alacsony kockázatú befektetési alapokból is lehet olyat találni, ami 10-20%-ot növekedett az elmúlt évben, de nyilván azoknál ott a kockázat is. Ha nem bízol a magyar államban, érdemes inkább ezirányba elindulni, figyelembe véve, hogy ekkor a profit jóval alacsonyabb is lehet, de 8%-os hozamnál még mindig 8,4 millió Ft/év, 700 ezer Ft/hó.


Ha ezt az összeget nem tudjátok felülmúlni, akkor pénzügyileg az eladás éri meg jobban, főként akkor, ha figyelembe veszitek, hogy a lakáscélú támogatásokat igencsak megnyirbálták, az uniós pénzek sem érkeznek, így az elkövetkezendő pár évben a lakások árában visszaesés várható, nem pedig emelkedés. És ha úgy is néz ki pár év múlva, hogy rosszul döntöttetek, mert emelkedtek a lakásárak, várhatóan nem 15-18%-kal, mint a mostani kockázatmentes befektetések, így bármikor vissza is tudtok szállni.

2023. júl. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Eladni semmiképpen sem, csak ha nagyon kéne a pénz, de inkább megtarjuk az a tuti.

A Zichy Jenoben van, a Spar mögött szóval tényleg központi de mégis csendes. Sokat ér...

Uj vezetékek, ablakok, vizcsovek. Azt hiszem 2 éve lett felújítva egy festés rafer igaz de ennyi. Én afféle hajlok hogy adjuk ki, mégis csak jobban vigyáznak rá a hosszú távú bérlők mintsem aki jön megy naponta. Azért még várom a válaszokat. ☺️

2023. júl. 26. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!