Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy lehet a rövidtávú kiadást...

Hogy lehet a rövidtávú kiadást beszüntetni vagy megnehezíteni társasházon belül?

Figyelt kérdés

Adott egy jó környéken lévő társasház. Egy idős pár birtokolja az ingatlanok kb 1/4 részét és kiadja a lakásaid rövidtávra. Többnyire Airbnb-n.


Ez alap esetben nem lenne probléma önmagában, de a turisták hajali órákban ordibálnak, cigiznek, összevissza futkosnak a házban. Pl.: Nem rég valamelyik vendégük részegen szétrugta a postaládák felét.


Lényegében olyan az egész társasház mint egy hostel.


Az a probléma, hogy kevés az ott lakó tulajdonos. A tulajok nagy része csak kiadja a lakását és nem foglalkozik vele vagy éppen 1-1 esetben üresen áll.


Ezek az emberek vagy nem járnak lakógyűlésre vagy átadták a szavazati jogukat a fentebb említett idős párnak.


Tehát lényegében a házban csak az megy, amit ez az idős pár kitalál, mert szavazati többségük van.


Ebben az esetben lehet bármit tenni a rövidtávú kiadás beszüntetéséért, úgy hogy a lakóközösség ezt biztosan nem szavazza meg? (mert nem is tudja)



2023. júl. 25. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem a tulajdonosoknak joguk van airbnb-be kiadni a lakásaikat!
2023. júl. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden komolyabb zajongáskor ki kell hívni a rendőröket.
2023. júl. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Hát csak valami unortodox módon lehetne ezt megoldani.

Beszéljetek össze haverokkal és egyszerre mindenki vegyen ki egy-egy lakást és hagyjatok "üzenetet" a lakásokban.

2023. júl. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

1+

Aki szerint nem így van, azok közül valaki igazán ide másolhatná az ide vonatkozó rendelet érintett paragrafusait, a linkkel együtt!

...

2023. júl. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1 - 4 nem arról van szó, hogy van-e joga a pappernak meg a mammernak hülyére keresniük magukat erbíenbíből, mert úgyis csak sírhelyre és koporsóra fogják költeni hamarosan!

Hanem arról, hogy megkeserítik az ott élők életét!

Én is laktam ilyen házban, hogy a 40 lakásból a háromnegyede hosszabb-rövidebb távra, mindenféle alakoknak kiadott lakás volt. Szétvertek minden, a lépcsőház ajtókat berúgták amikor nem tudtak bejönni, a korlátokat elgörbítették, a postaládák ajtajait letépték, volt hogy a lépcsőfordulóba szart be valamelyik. El is jöttem onnan hamar. Nem tudom mi lett volna ha nem tudok elköltözni.

2023. júl. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
18%

Kérdem én ez már a sötét 1950s évek?

Megnehezíteni,beszüntetni,

feljelenteni.

Igazi magyar vagy kérdező.


Nekem egy bakonyi kistelepülésen van egy sváb parasztházam,amit vendégház ként üzemeltetetek.

Ugyanígy Airbnb adom ki rövidtávra

A falusiak olyan gyűlölettel irigységgel tekintenek rám a faluban.


Igazi magyar vagy kérdező,húzd vissza azt, akinek egy kicsit is jobban megy a szekere,mint neked.

2023. aug. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!