Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek oké hogy az...

Szerintetek oké hogy az erkélyen lehúzott redőnynél kell lennünk mert a felettünk lakó klímájából az erkély korlátunkra csöpög folyamatosan a viz, ahonnan meg be az erkélyünkre folyik?

Figyelt kérdés

Többször fent voltam, hogy megkérdezzem nem lehetne-e elvezetni máshova a csövet, de nem nyit ajtót soha. Én reagálom túl a dolgot vagy szerintetek se így kéne a klíma vízének elvezetve lennie?

Többször előfordult az is hogy egyszer csak TV nézés közben vagy amúgy azt hallottuk mintha valaki egy vödör vizet öntene lefelé csurgatva kimentünk az erkélyre és állt a viz az erkélyen fentről meg folyt rendesen le, nem tudom az mi lehetett talán az is a klímából, na de ilyen sok egyszerre?

Igazából nem rég költöztünk ide, nem is láttam még soha a felettünk lakót hogy a lépcsőházba össze futva tudnám az.Nem szeretnék rosszban lenni senkivel, ezért érdekelne ti szólnátok ilyenért vagy inkább hagyjam és csak törölgessek fel naponta többször az erkélyen?



2023. aug. 26. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hagyj neki egy cetlit az ajton a telefonszámoddal
2023. aug. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen gondoltam erre, hogy bedobok a postaládájába egy cetlit hogy beszéljünk, na de akkor jogosan zavaró ez vagy egy hisztérikának fog tartani miatta?
2023. aug. 26. 22:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem hiszti, ha elkezd veled kötözködni, akkor mondd, hogy purhabbal felérsz a klímáig, ha nagyon muszáj.
2023. aug. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
"purhabbal felérsz a klímáig"- ez jó 😁, köszi a megerősítést, remélhetőleg felkeres ha kérem majd.
2023. aug. 26. 23:10
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1. van-e a háznak a klima kivezetésre előírása?

2. Van-e az önkormányzatnak ugyanez?

Ha nincs, először felszólítod, hogy oldja meg.

Adsz neki kb 2 hetet. Ha nem megy, következő a közös képviselő.

Ha őt sem érdekli, fotó-videó és mehetsz a jegyzőhöz birtokháborítást bejelenteni.

Valahol van egy rendelet, hogy tilos többlakásos házakban kintre elvezetni a vizet. Van pár önkori, aki szabályozza, de a szerelők magasról tesznek rá.

Nálunk akinek erkélyen van belül, az is kivezette 50 centis csővel, mert egyszerűbb, mint kiönteni a megtelt edényt.

2023. aug. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahol nincs irreálisan messze az ereszcsatorna, ott simán bevezethető abba.


Egyáltalán nem hisztéria ez! Ahogy előttem írták, ez konkrétan birtokháborításnak minősül és engem is baromira bosszantana, ha az erkélyemre csöpög a szomszédtól a kondenzvíz. Így elsőre, ha a korlátra csepeg, akkor semmi egyeben nem múlik ez, mint kb. 2-5cm csövön! Ha annyival toldva van, akkor már a korlát előtt cseppen le a víz.

2023. aug. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Én nekiállnék megoldani. Ha létráról elérhető, akkor ráhúznék egy toldó csövet neki, pillanatragasztóval megkenve előtte ne tudja leszedni. Vagy ha oldalról jön, akkor seprúnyéllel próbálnám meg a csövet másik irányba feszegetni.

De mondom, ez én tenném, sok éves negatív lakói tapasztalattal. A szép szó, a kérés 50 emberből csak 1-nél működött én meg olyan vagyok, hogy cselekszek.

Lehet, hogy a felettetek lévő már pontosan tudja, hogy mi a gondotok ha hangosan beszéltetek róla és direkt nem nyit ajtót. Még az is lehet, hogy ő öntött le egy vödör vizet csakazértis.


Van rosszabb is. Mások klímája olyan hangosan zúg, morog csukott ablak mellett is, hogy más szomszéd nem tud miatta aludni.

Összességében a klímagyártók és a szerelők is pont lesz.rják, hogy a vevő szomszédainak lesz vele gondja. Mert már eleve a klímaszerelőnek lehetett volna annyi esze hogy megnézi hová csöpög, hogy szereli fel a berendezést vagy milyen típust épít be, nem mindegy mit tesz egy kertesházra és mit egy mások által is lakott társasházra.

2023. aug. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 arpi1969 ***** válasza:
itt is van olyan lakó hogy azt hiszi az övé az egész épület és ő a világ közepe akkora zajt csap itt járörözik csapkodja a kocsiajtót a lépcsőházi tárolóban csörtet fák ágait fűrészelgeti le hogy a járdán jobban tudjon parkolni satöbbi... naponta a postaládáját csapkodja. én magamban elneveztem őt motorizált majomnak mást nem lehet tenni
2023. okt. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!