Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » No-frost fagyasztó kiengedése?

No-frost fagyasztó kiengedése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan problémám lenne, hogy a No-frost fagyasztóm 2 fiókja iszonyat módon beragadt, “befagyott”, és az egyiket nem lehet kihúzni, a másikat meg már alig. Ehhez képest nincs olyan hidegre állítva, ami indokolná ezt.


Valakinek volt már hasonló? Mit tudnék tenni? Elég ha leengedem az egészet?



2023. szept. 3. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez indokolt, mivel -fokos. A bekerült melegből azonnal kicsapódik a nedvessèg a hűtès miatt. Ez fizika.

Olvastad le, be nyitogáld sokat, ne hagyd nyitva, nèzd meg az ajtótömítèst, lehet, hogy nem zár jól.

2023. szept. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem nemrég volt, hogy kb. kétnaponta tócsa lett a no frost hűtő-fagyasztó előtt. A fagyasztó alsó fiókja alatt gyűlt a vastag jégréteg, ami az ajtót elérve olvadozott, és csorgott ki. Ugye elvileg nem kéne jegesednie, ezért no frost. Egyszer leolvasztottam, hátha segít. A kánikulában kinyitottam, a jeget kiszedegettem, áttöröltem, pár óra múlva már kapcsoltam is be. Nem segített.


Utánaolvastam: lehet, hogy megtelt hátul a vízgyűjtő tálca, vagy eltömődött a csövecske, ami a tálcába csepegteti a vizet. Néztem, a tálca porzott, a csövecskébe bedugtam pár centi puhább, műanyagbevonatú drótot, nem ütközött akadályba. Kezdtem kétségbeesni.

Utolsó tipp: jégdugó van valahol a hűtő belsejében, mármint a falában, a szerkezetben. Mivel rendkívül jól szigetelt, a kiolvadásához nem árt kb. 2 napig olvasztani a hűtőt. Úgyhogy kikapcsoltam, kinyitottam 2 napra. Másnap láttam, hogy hátul a folyadékgyűjtő tálcában víz kezdett gyűlni (újabb bizonyíték arra, hogy a kivezetőcső nem volt eltömődve, de arra is, hogy volt belül jég). 2 nap után újra használatba vettem a hűtőt, azóta nincs baja. Ennek kb. 2 hónapja.

2023. szept. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A no-frostnál lènyegèben a belső lègáram egy meghatározott helyre tereli a bejutó levegőt, ott csapódik ki a pára, amit a rendszer èrzèkel ès leolvaszt mindig.

Akár ennek az èrzèkelèse, leolvasztása, vagy a lègáram nem jó helyre jutva szintèn jegesedhet.

2023. szept. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

No frost fagyasztó nincs, csak hűtő.

A fagyasztót csak a lehető legrövidebb ideig szabad nyilva hagyni. Csak hűtött dolgokat tegyél bele, langyisat se.

Rendszeresen ki kell takarítsni. Mindent kipakolsz kikapcsolás után, enged leolvadni. Némileg gyirsítani lehet meleg, de nem forró vizes tál behelyezésével.

2023. szept. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4, pontosan hogy léteznek no frost fogyasztók is, amik egyáltalán nem jegesednek.
2023. szept. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!